Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Vodný slalomár Beňuš získal na MEJ zalto, striebro pre Rozmuša

Vodný slalomár Beňuš získal na MEJ zalto, striebro pre RozmušaLIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 26. júla (WEBNOVINY) - Dvojnásobným slovenským úspechom sa skončili preteky mužov v C1 do 23 rokov na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v Liptovskom Mikuláši. Titul šampióna starého kontinentu si vybojoval Matej Beňuš, striebro patrí Karolovi Rozmušovi. Obaja predviedli v rozhodujúcej finálovej jazde skvelý výkon, perfektne využili dokonalú znalosť liptovskomikulášskej vody a tešili sa z dvojnásobného úspechu domácich farieb. Na bronzový stupienok vystúpil Španiel Ander Elosegi.

Tretí Slovák v tejto kategórii Jakub Lüley skončil už v kvalifikácii, v ktorej obsadil 26. miesto, a to nestačilo ani na postup do semifinále.

Výsledky finále C1 muži do 23 rokov: 1. Matej Beňuš (SR) 104,64 (0), 2. Karol Rozmuš (SR) 105,90 (0), 3. Ander Elosegi (Šp.) 106,54 (2), 4. Jan Busta (ČR) 108,66 (0), 5. Denis Gargaud-Chanut (Fr.) 110,63 (6), 6. Pierre Berthelot-Kleck (Fr.) 111,14 (4), ... v kvalifikácii 26. Jakub Lüley (SR) - nepostúpil do semifinále.

SITA

Súvisiace kategórie článkov :

Vytvorené: 26.07.2009 | Čitateľov: 515