Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

2. kolo Slovenského pohára žiakov a ml. dorastencov v karate

Čadca : Dňa 20.2.2010 sa v Žiline uskutočnilo 2.kolo Slovenského pohára žiakov a ml. dorastencov v karate. Z 1. kola si doniesol domov 8 bodov za druhé miesto iba Kristián Michalec. Teraz pridal 2 body a zrejme mu už neujde nominácia na M-SR. V Žiline, v konkurencií 48 oddielov z celej SR, zabodovalo 6 pretekárov KK ZZO Čadca a pripravili si tak možnosť postupu na Majstrovstvá SR. V kat. 8-9r. -32kg nastúpili Marek Pončka (na foto) a Matúš Hudec. Obidvaja prešli pavúkom súťaže hladko až sa stretli vo finále, kde Marek Pončka  vyhral nad svojím oddielovým kolegom.

Je zrejmé, že Marek Pončka má ešte stále šancu zabojovať o celkové víťazstvo v Slovenského pohára žiakov 2010. Dúfame že ponúknutú šancu využije. Taktiež mu neujde, ako ani Matúšovi Hudecovi, nominácia na tohtoročné M-SR. Bronzovú medailu a 4 body si odniesol Marek Mariak v kat. ml. kadet 12.-13.r. - 45kg. Ďalšie body si vybojoval Dávid Prengel st. žiak 10.-11.r + 40kg (2body), Adam Hudec ml. kadet 12.-13.r. - 40kg (2body).Všetci sa musia veľmi dobre pripraviť na 3.kolo a pripísať si ďalšie body, a zabezpečiť si tak nomináciu na M-SR. Ďalšími pretekármi, ktorí hájili farby Čadce boli Filip Kajánek, Róbert Kozák a Jakub Kultán. Komplet výsledky na www.karatezzo.eu.sk