Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Pás sa mi ovečka okolo chodníčka...

Pás sa mi ovečka okolo chodníčka...

Na Kysuciach sa salašníctvo rozšírilo v 16. a 17. storočí. Každý bača bol pyšný na svoju palicu, valašku a fujaru. Palica pomáhala pri pochôdzkach za ovcami, valaškou sa bránil proti divej zveri v horách – vlkom a medveďom. No a na fujare vyhrával svoju túžbu, žiaľ i radosť zo života.“
Čadca / Nová Bystrica 14.07.2017 - Kysucké múzeum v Čadci pripravilo pre návštevníkov v Skanzene Vychylovka - Nová Bystrica na nedeľu 23. júla 2017 celodenný kultúrny program venovaný ovčiarskemu remeslu. Počas podujatia môžete vidieť strihanie oviec a prezentáciu tradičných jedál pripravovaných priamo v objektoch na dobových peciach. O 13.00 hod. bude svätá omša na pódiu pri objekte Krčma z Korne a o 14. 00 hod. sa Vám so svojim programom predstaví folklórny súbor  Jedľovina z Kysuckého Nového Mesta. V ponuke je aj jazda  na Historickej lesnej úvraťovej železnici.

Premávať bude dieslová lokomotíva a taktiež Vám ponúkneme aj jazdy drezinou, ktoré je nutné telefonicky rezervovať. „Bol raz jeden skanzen“ je názov výstavy výtvarných prác detí základných škôl z bystrickej doliny, ktorá do konca mesiaca júl zdobí priestory Raganovho mlyna. V stanici Skanzen ponúkame výstavu krojov Anny Mikušcovej z Nimnice. Na celodenné podujatie Vás srdečne pozýva a  deň plný zážitkov praje Žilinský samosprávny kraj, uviedla Darina Hnidková z Kysuckého múzea v Čadci.


Vytvorené: 14.07.2017 | Čitateľov: 1261