Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Peter, Tichý úžas, opäť si to dokázal.

Peter, Tichý úžas, opäť si to dokázal.

Uplynulý víkend patril opäť športu a tak nezaháľal ani Peťo Tichý z ŠKP Čadca. V obci Staškov na Kysuciach sa konalo podujatie s názvom Beh SNP. Na túto trať má PEFO pekné spomienky, nakoľko to boli v roku 1979 jeho prvé bežecké preteky. Významné boli však aj tieto, pretože na štart sa po jeho boku postavila aj veľká nádej atletiky jeho syn Peťko. Na štart sa PEFO postavil "ne"hľadiac nato, že 15 km trať môže priniesť aj únavu, po sobotňajšom úspešnom preteku v Žiline na 50 km trati.

Sobotné dopoludnie malo Peťovi poslúžiť ako posledná previerka pred Považským maratónom, na ktorom by nás mal reprezentovať už tento víkend, no najviac by výsledok napovedal o šanciach na bežecké MS na trati dlhej 100 km o tri týždne. Hmm, 100 km, ako ľahko sa to píše, ale zimomriavky behajú po chrbte keď si človek predstaví, že sa to dá odbehnúť. Veď väčšinu z nás unaví aj 100kilíkov za volantom, a to si vlastne hovieme v sedačke pokojne počúvame rádio. 100km je asi ako keby ste sa ráno rozbehli a obedňajšie "bahno" (pivko) ste si vychutnávali pod hradom Matúša Čáka. Alebo keby ste začali krúžiť na čadčianskom štadióne, chcelo by to trápnych 250 koliečok, kým by ste si dali "bahno" v nemenovanom podniku. Človek vypotí pri takomto nezáväznom výkluse asi 6 až 7 litrov potu, to je 12 až 14 bahien :), takže vzniká otázka, či sa viac snažiť? Teraz už vážne, spomínal tu niekto 250 koliečok, ... dal by sa tento boj vzdať na 249tom? Chcelo by to väčšiu silu vzdať to pred cieľom, a bojovať s výčitkami ako "dať" posledných 400m trebárs aj "plížením-plazením". Nuž, každý z nás vie, ako to zistiť, hmm zajtra asi vezmem foťák a pôjdem pozrieť, či pár odhodlancov nekrúži v snahe dosiahnuť odpoveď, umm skôr sa dožijeme toho, že tam budeme všetci s foťákmi a žiaden odhodlanec. Už som podobný rozhovor s PEFOm viedol, a dozvedel som sa aj na 40 km trati je to v závere veľakrát o psychike. Väčšina z nás rieši psychiku už na tej bielej lajne s názvom štart, a myslíme na to, ako prežiť úvodný kilometer a nesklátiť sa pred publikom. Veď nejde o to vyhrať, ale nesklátiť sa. Tak dúfam, že som vás navnadil, neviem ako vy, ale ja dopíšem článok a obúvam tenisky,... je mi zima na nohy.

Teraz späť k víkendu. Deň Supervytrvalca - M -SR v behu na 50km v Žiline vyhral s prehľadom a 4-minútovým nádskokom Peter Tichý.

  1. Peter Tichý - 3:16:06h
  2. R.Tatrai - 3:20:21h
  3. R.Lorenčík - 3:24:26h.

Na Staškove triumfoval ako inak :

  1. Peter Tichý 55:02
  2. R.Baláž (ČR) 55:44
  3. J.Jurčík -55:46

Pomaly si zvykáme aj na výsledky v kategórii dorastencov -7,5km.

  1. Peter Tichý ml. - 30:03
  2. V.Gilanik - 30:53
  3. P.Przemyszlaw (POL)-34:20

PS : Myslím, že pár odpovedí na moje "otázky" nájdete na webových stránkach Peťa Tichého, no pár informácií o ňom máme aj tu.


Vytvorené: 23.10.2008 | Čitateľov: 2685