Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Peter Tichý prepísal niekoľko slovenských atletických rekordov

Peter Tichý prepísal niekoľko slovenských atletických rekordov

Čadca/Nové Mesto nad Váhom : Uplynulú sobotu sa uskutočnil 46. ročník Považského maratónu, na ktorom sa zúčastnil aj reprezentant ŠKP Čadca Peter Tichý. Domáci organizátori mali pred týmto ročníkom vážne starosti. Keďže ide o druhý najstarší maratón na Slovensku a v žiadnom prípade nechceli prerušiť jeho kontinuitu prípadným neuskutočnením, zaimprovizovali. Tradičnú okruhovú trať situovanú cez obce na strednom Považí nateraz vymenili za atletickú dráhu.

Na 24 pretekárov čakalo teda 105 a pol okruhu na naše pomery netypického maratónu v areály miestneho mestského štadióna. Peter Tichý sa už na žilinskej päťdesiatke týždeň pred týmto podujatím pohrával s rekordnými ambíciami. Pefo sa teda postavil na štart s vysokými ambíciami, ktoré sa naplnili a prepisovala sa rekordná listina Slovenského atletického zväzu. Od úvodných metrov na tom začal pracovať v dobrom tempe s poľským reprezentantom Bogdanom Dziubuom.

Petrovi sa podarilo vylepšiť slovenské rekordy na 25 000m - 1:27:44,9 hod., a na 30 000m 1:45:23,1 hod. Ako to už u Pefa býva, bol bojovne "nenažraný" a išiel si po najlepší slovenský výkon v dráhovom maratóne. V závere maratónu zozbieral posledné štipky "nitroglycerínu" a zahriaté motory nesklamali. Nový slovenský rekord v dráhovom maratóne ma hodnotu 2:29:53,1 hod.

Pefo k súťaži uvádza :  " Po štyroch rokoch opäť maratón pod 2:30hod. >> čitaj BLOG

Prinášame aj jeho video z podujatia :

ďalšie podrobnosti sa dočitate tu : >


Kategória: TOP Článok | Vytvorené: 30.10.2008 | Čitateľov: 2423