Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Dlhá nad Kysucou

Voľby do Národnej rady SR 2012 - konečné výsledky

Voľby do Národnej rady SR 2012 - konečné výsledky

11.03.2012 -  Voľby do národnej rady Slovenskej republiky vyhrala strana SMER-SD.

Vytvorené: 11.03.2012 | čítať celý článok

Video: Na Kysuciach sa pohli ľady. V Zborove nad Bystricou strhla prívalová vlna most

Video: Na Kysuciach sa pohli ľady. V Zborove nad Bystricou strhla prívalová vlna most

Kysuce 25.02.2012 - Prudké oteplenie v nočných hodinách a dážď spôsobili pohyb ľadovcov v korytách riek na Kysuciach. Prinášame vám postupne prostredníctvom fotografií situáciu z miest a obcí: Čadca Krásno nad Kysucou, Dunajov, kde je situácia vážna. V obci Zborov nad Bystricou dnes rieka strhla kovový most, prinášame video.

Vytvorené: 25.02.2012 | čítať celý článok

Pre Kysuce platí výstraha pred silným vetrom a snežením

Pre Kysuce platí výstraha pred silným vetrom a snežením

05.01.2011 - Kysuce dnes podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu zasiahne silný vietor, ktorý sa na horách zmení na víchricu. V okresoch Kysucké Nové Mesto a Čadca sa očakáva na hrebeňoch hôr výskyt mimoriadne silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 28 - 36 m/s. SHMÚ vydal pre Kysuce 3. stupeň výstrahy. S vetrom meteorológovia očakávajú aj silné sneženie, ktoré môže zapríčiniť tvorbu snehových jazykov a závejov aj na cestách.

Vytvorené: 05.01.2012 | čítať celý článok

Mimoriadna zmena cestovného poriadku železníc od 1. mája 2011

Mimoriadna zmena cestovného poriadku železníc od 1. mája 2011

20.04.2011 Čadca - Od 1. mája 2011 sa mimoriadne mení cestovný poriadok osobnej železničnej dopravy. Zmenu si vynútila revitalizácia Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) a s ňou súvisiaca redukcia dopravných výkonov. Dôvod redukcie je finančný, nakoľko ZSSK dostala zo štátneho rozpočtu menej peňazí na dopravné výkony vo verejnom záujme ako vlani a tomu musí prispôsobiť rozsah dopravy. Redukcia bola prerokovaná aj na úrovni samosprávnych krajov, miest a obcí, väčšinou s negatívnym ohlasom. Hlavným kritériom pre zaradenie tratí do redukcie bolo ich slabé využívanie a nízka ekonomická efektívnosť ich prevádzkovania.

Vytvorené: 27.04.2011 | čítať celý článok

Spoj na trati Čadca - Makov je druhý najstratovejší. Primátor a starostovia apelujú na zachovanie

Spoj na trati Čadca - Makov je druhý najstratovejší. Primátor a starostovia apelujú na zachovanie

Spomedzi tých spojení, o ktorých zrušení sa uvažuje, vytvára najvyššiu stratu spoj z Myjavy do Vrboviec, pretože za každým kilometrom, ktorý vlak prejde, ostáva strata 11,85 eura. Za ním mierne zaostáva trať z Čadce do Makova so stratou 10,83 eura na vlakokilometer, konštatuje denník SME. Práve podľa stratovosti by sa mal štát rozhodovať, ktoré trate si ponechá, myslí si analytik INEKO Peter Goliaš: „Zrušiť by sa mali stratové linky, ktoré využíva najmenej cestujúcich.“ Na to by mal nadväzovať rast cestovného tak, aby lepšie zodpovedal skutočným nákladom.

Vytvorené: 10.02.2011 | čítať celý článok

Prvé povolebné rokovania zastupiteľstiev musia byť do 30 dní

Prvé povolebné rokovania zastupiteľstiev musia byť do 30 dní

Po sobotňajších (27. 11.) voľbách do orgánoch samosprávy obcí sa mestá a obce sústreďujú na prípravu ustanovujúcich zastupiteľstiev. Podľa právnej expertky Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Daniely Franzenovej "ustanovujúce zasadnutie obecného zastupiteľstva zvolá starosta zvolený v predchádzajúcom volebnom období. Teda nie novozvolený starosta či primátor, ale ten, ktorý samosprávu viedol v končiacom volebnom období".

Vytvorené: 02.12.2010 | čítať celý článok

V Čadci sa rozhodlo tesným výsledkom

V Čadci sa rozhodlo tesným výsledkom

Čadca 27.11.2010 - Novým primátorom Čadce je Milan Gura, ktorý zvíťazil tesným rozdielom necelej dvestovky hlasov nad súčasným primátorom Jozefom Vraželom. Tretí skončil Pavol Holeštiak.
Volebné miestnosti sa zatvorili. Čakáme na prvé vysledky.

Predbežná volebná účasť o 19-tej hodine bola zhruba 40 miestami dokonca 50 percent. Ľudia však začali chodiť viac do volebných miestností v poobedňajších hodinách. V Čadci sa predpokladá vyššia účasť ako 40%. Voľby zatiaľ nenarušil žiaden vážny inciden, skupinky rómskych spoluobčanov zatiaľ postávali v okolí Domu kultúry. Aktuálne fotografie z priebehu volieb si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Vytvorené: 27.11.2010 | čítať celý článok | Čitateľov: 8538

Vyhlásenie Času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Vyhlásenie Času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Čadci  V súlade s § 21 písm. n) zákona č. 314/2001 Z.z, o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a na základe § 2 ods. 1 vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky číslo 121/2002 Z.z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov VYHLASUJE ČAS ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČENSTVA VZNIKU POŽIARU, v územnom obvode okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto od 02.07.2010 - do odvolania.

Vytvorené: 06.07.2010 | čítať celý článok