Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Kysucká knižnica Čadca

Ocenenie “ SAKAČIK 2017“ pre Kysuckú knižnicu v Čadci

Nitra (15.03.2018) - Slovenská asociácia knižníc udelila Kysuckej knižnici v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja cenu SAKAČIK 2017. V prvom týždni mesiaca marec 2018 prebiehal Týždeň slovenských knižníc, ktorého cieľom je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne, informačné a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí. V súčasnosti knižnice vyvíjajú svoju činnosť ako moderné inštitúcie, ktoré majú svoj podiel na spoločenskom rozvoji svojho mesta a regiónu.

Vytvorené: 15.03.2018 | čítať celý článok

Autorská výstavy Čierno - biely život na Kysuciach Jany Belkovej

Autorská výstavy Čierno - biely život na Kysuciach Jany Belkovej

Čadca 19.02.2018 - Jana Belková v spolupráci s Kysuckou knižnicou v Čadci, ktorej zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravila autorskú výstavu s názvom „Čierno- biely život na Kysuciach“. Sprístupnená bude v priestoroch knižnice od 16. februára a potrvá do 2. apríla 2018.

Vytvorené: 19.02.2018 | čítať celý článok

Od prvého januára 2018 uvádza Kysucká knižnica v Čadci nové služby a zatraktívni tie doterajšie

Medzi vítané zmeny patrí skrátenie výpožičnej doby horúcich knižných noviniek z mesiaca na 14 dní. Bestsellery a mnohé knižné novinky majú v knižnici o niečo skôr ako v kníhkupectvách, ale nie vždy sa dostatočne rýchlo dostanú do rúk čitateľov. Z dôvodu väčšieho obratu nového knižného fondu sa skrátila výpožičná doba tak, aby sa novinky dostali čo najskôr k ďalším čitateľom. Od januára pribudne k časopisom mesačník pre podnikateľov Zisk manažment, ktorý si tak ako aj ostatné periodiká môže návštevník prezenčne zapožičať.

Vytvorené: 09.01.2018 | čítať celý článok | Čitateľov: 985

Nie je knižnica ako knižnica

Onedlho uplynie rok odvtedy ako som mal príležitosť bližšie sa oboznámiť s činnosťou Kysuckej knižnice. Stalo sa tak pri príležitosti vyhlásenia výsledkov čitateľskej anketovej súťaže Kniha Kysúc 2015, ktorú táto knižnica zorganizovala v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom. Dostalo sa mi tej cti, že som si v Kysuckej knižnici, ako autor, prevzal ocenenie za 1. miesto v kategórii náučná literatúra za monografiu Skalité obec pod Trojakom, ktorú do súťaže prihlásila obec Skalité. Zúčastnil som sa aj na nadväznom knižnom veľtrhu Bibliotéka Bratislava 2016, na ktorom bola táto víťazná kniha regionálnej čitateľskej súťaže Kniha Kysúc 2015 pre-zentovaná. Kysucká knižnica v Čadci bola garantom tejto akcie.

Vytvorené: 06.03.2017 | čítať celý článok

Jánska noc, mala čarovnú moc pre deti z Kysúc a Oravy

Jánska noc, mala čarovnú moc pre deti z Kysúc a Oravy

Nová Bystrica 28.06.2016 - Skanzen Nová Bystrica Vychylovka už po štvrtýkrát poskytol pobyt malým čitateľom z Kysuckej knižnice v Čadci, Mestskej knižnice z Turzovky a čitateľom Oravskej knižnice A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne. Práve na Jána 24. júna 2016 sa opäť stretli najlepší čitatelia týchto organizácií na netradičnom čítaní v doline Chmúra, kde si spoločne prečítali rozprávkové príbehy z Kysúc a povesti z Oravy. Horúce vysmiate slniečko, vedúca správy Janka Berešová a Darina Hnidková slávnostne privítali čitateľskú výpravu pri  objekte stanica Skanzen, kde  ich zároveň aj ubytovali.

Vytvorené: 30.06.2016 | čítať celý článok

Výstava karikatúr Engelberta Kὄniga v Kysuckej knižnici v Čadci

Výstava karikatúr Engelberta Kὄniga v Kysuckej knižnici v Čadci

Čadca 26. január 2016 - V stredu 2. februára 2016 o 14.00 hod., bude v Kysuckej knižnici v Čadci slávnostne otvorená výstava karikatúr Engelberta Kὄniga, nositeľa Ceny mesta Čadca za významný prínos v oblasti kultúrneho a spoločenského života mesta.

Vytvorené: 28.01.2016 | čítať celý článok

Kysucká knižnica v Čadci má otvorené dvere aj pre handicapovaných

Kysucká knižnica v Čadci má otvorené dvere aj pre handicapovaných

Čadca 07.01.2016 - Kysucká knižnica v Čadci dlhodobo sprístupňuje svoje služby všetkým skupinám obyvateľstva, teda aj tým, ktorí sú znevýhodnení či už po stránke zdravotnej alebo sociálnej. Každý rok do svojho plánu zakomponuje podujatia, ktoré sú zamerané na skvalitnenie života, rozvoj osobností a zvýšenie kultúrneho rozhľadu pre jednotlivé skupiny znevýhodnených obyvateľov regiónu a sú prispôsobené ich špecifickým potrebám a záujmom. Vekovo a zdravotne handicapovaní obyvatelia sú zvýhodňovaní aj pri členských poplatkoch za knižnično-informačné služby.

Vytvorené: 08.01.2016 | čítať celý článok

Slimák Maťo a škriatok Klinček - výstava kreslených obrázkov v Kysuckej knižnici v Čadci

Slimák Maťo a škriatok Klinček - výstava kreslených obrázkov v Kysuckej knižnici v Čadci

Čadca 5. január 2016 - Viete ako sa spoznali slimák Maťo a škriatok Klinček? Odpoveď na túto otázku sa dozvedeli deti po vzhliadnutí prvého príbehu rozprávkovej série s názvom „Slimák Maťo a škriatok Klinček“, v rozprávkovej miestnosti Kysuckej knižnice v Čadci. A práve touto rozprávkou bol predstavený jej tvorca a autor aktuálnej výstavy Jaroslav Cita, ktorá zdobí interiér knižnice.

Vytvorené: 05.01.2016 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »