Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Stará Bystrica

Na Kysuciach pribudli sochy rozprávkových bytostí Maťka a Kubka

Na Kysuciach pribudli sochy rozprávkových bytostí Maťka a Kubka

Stará Bystrica, 17.9.2013 - V Starej Bystrici ukončili etapu medzinárodného projektu, ktorý sprevádzal Kysucké kultúrne stredisko v Čadci i partnerov prípravami a realizáciou od marca tohto roku. Prehĺbila sa tak vzájomná spolupráca v oblasti kultúrno-spoločenských aktivít, cestovného ruchu a turizmu s poľským partnerom. Traja slovenskí a dvaja poľskí ľudoví rezbári predstavili svoj talent prostredníctvom piatich monumentálnych sôch, a tie už od júna zdobia Aleju zvrchovanosti v jednej z najnavštevovanejších obcí na Kysuciach - v Starej Bystrici.

Vytvorené: 18.09.2013 | čítať celý článok

Muž odmietol fúkať, hrozí mu rok za mrežami

Muž odmietol fúkať, hrozí mu rok za mrežami

Stará Bystrica 02.09.2013 - Poverený príslušník Policajného zboru obvinil 39 ročného Kamila z okresu Žilina z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinený muž v sobotu 31. augusta v nočných hodinách (pred 23.00 hod.) viedol osobné motorové vozidlo Ford Mondeo po ceste druhej triedy v obci Stará Bystrica v okrese Čadca. Následne bol dopravnou policajnou hliadkou zastavený a kontrolovaný. Počas kontroly bol vyzvaný podrobiť sa dychovej skúške na zistenie požitia alkoholu, čo aj po opakovanej výzve odmietol.

Vytvorené: 02.09.2013 | čítať celý článok

Dni kultúry Nová Bystrica sľubujú bohatý program

Dni kultúry Nová Bystrica sľubujú bohatý program

Nová Bystrica 10.06.2013 - Všetkých srdečne pozývame na Dni kultúry do Novej Bystrice, ktoré sa uskutočnia 22. až 23. júna 2013 pred rímsko-katolíckym kostolom, pod veľkoromerovým stanom.
Sobota sa bude prelínať v duchu rockových kapiel, kde je stanovené vstupné v sume 4,-€/os. predpredaj a 6,-€/os. na mieste.
Predpredaj vstupeniek: Dom kultúry Nová Bystrica a Turistické centrum pod orlojom Stará Bystrica

Vytvorené: 10.06.2013 | čítať celý článok

Knihu Deti Bystríc uvedú dnes do života

Knihu Deti Bystríc uvedú dnes do života

Nová Bystrica 25.05.2013 - Dnes uzrie svetlo sveta publikácia, ktorá pojednáva o živote predkov Bystrickej doliny v časoch prvej polovici 19. storočia. Jej autorom je občan obce Nová Bystrica Ph.Dr. Marián Liščák. Kniha bude niesť názov Deti Bystríc - Spoločenské pomery v Starej a Novej Bystrici a okolitých dedinách v prvej polovici 19. storočia.

Vytvorené: 25.05.2013 | čítať celý článok

Futbalový turnaj žiakov a žiačok základných škôl s vysokou účasťou

Futbalový turnaj žiakov a žiačok základných škôl s vysokou účasťou

16.05.2013 - V uplynulých dvoch týždňoch sa 20 základných škôl okresu Čadca zapojilo do malého futbalu v kategórii chlapcov ale i dievčat. Generálnym partnerom sa opäť i v tomto roku stala Coop Jednota. V tridsiatich zápasoch kvalifikácie kôl u chlapcov sa do finále prebojovali ZŠ Vysoká nad Kysucou, Krásno nad Kysucou, M. R. Štefánika Čadca, J. A. Komenského Čadca, Svrčinovec.

Vytvorené: 16.05.2013 | čítať celý článok

Dnes je Svetový deň vody

Dnes je Svetový deň vody

Čadca 21.03.2013 - Rok 2013 vyhlásila Organizácia spojených národov za "Medzinárodný rok vodnej spolupráce". Spolupráca v oblasti vody je aj ústrednou témou tohtoročného Svetového dňa vody, ktorého cieľom je každoročne upozorňovať na stav vôd vo svete, aktuálne aj dlhodobé problémy súvisiace s vodou a potrebu spolupráce pri jej ochrane. 

Vytvorené: 22.03.2013 | čítať celý článok

Mladíka z Oščadnice chytila polícia pri pokuse o krádež vozidla

Mladíka z Oščadnice chytila polícia pri pokuse o krádež vozidla

Stará Bystrica 18.03.2013 - Kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci zadržali 31 ročného Róberta z Oščadnice, ktorého poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Stará Bystrica obvinil z prečinu krádeže v štádiu pokusu. Obvinený muž sa, v noci zo štvrtka na piatok (14.3. – 15.3.) v obci Stará Bystrica pokúsil odcudziť osobné motorové vozidlo Škoda Octavia v hodnote 8 500 eur.

Vytvorené: 18.03.2013 | čítať celý článok

Výstraha pred hustým snežením: Môže napadnúť až 45 cm snehu

Výstraha pred hustým snežením: Môže napadnúť až 45 cm snehu

Čadca 06.02.2013 - V okrese Čadca a Kysucké Nové Mesto sa dnes očakáva výskyt silného sneženia, pri ktorom miestami môže spadnúť 25 až 45 cm nového snehu. Uvedená výška nového snehu predstavuje veľké nebezpečenstvo pre dopravu a pohyb osôb.Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Vytvorené: 06.02.2013 | čítať celý článok