Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Praktické informácie

Už som sa oženil, už je darmo, to je nedeľný program v skanzene vo Vychylovke

Už som sa oženil, už je darmo, to je nedeľný program v skanzene vo Vychylovke

Nová Bystrica 14.06.2017 - „Už som sa oženil, už je darmo“ je názov kultúrneho programu, ktorý nám priblíži svadobné tradície a zvyky počas tohto významného obradu. Svadobné piesne, tance, a obrad čepčenia v podaní Folklórneho súboru Oprášené krpce zo Žiliny si môžete pozrieť 18. júna 2017 v Skanzene Vychylovka - Nová Bystrica.

Vytvorené: 14.06.2017 | čítať celý článok

OOCR Malá Fatra sa chce v novom roku sústrediť na propagáciu

OOCR Malá Fatra sa chce v novom roku sústrediť na propagáciu

Krásno nad Kysucou 5. januára (TASR) - Prilákať viac turistov a zatraktívniť túto lokalitu je cieľom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Malá Fatra aj v roku 2016. Chce sa opäť sústrediť na cykloturistiku a turistickú infraštruktúru, ale aj na propagáciu regiónu.

Vytvorené: 07.01.2016 | čítať celý článok

Do skanzenu vo Vychylovke príde na deň detí ALIGÁTOR

Do skanzenu vo Vychylovke príde na deň detí ALIGÁTOR

Nová Bystrica 29.05.2012 - Na deň detí pripravujú v skanzene vo Vychylovke množstvo zaujímavých podujatí : oslavu sviatku detí, svätá omša venovaná deťom celého sveta, prezentácia ozbrojených síl SR, prezentácia Štátnych lesov, kultúrny program a tradičná ľudová strava.
Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí v Ženeve, vo Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete.

Vytvorené: 29.05.2012 | čítať celý článok

Kultúrne leto Žilinského kraja bude spestrené súťažou

Kultúrne leto Žilinského kraja bude spestrené súťažou

Kysuce 28.05.2012 - Žilinský kraj je charakteristický pestrým koloritom prírodného, historického a kultúrneho bohatstva. Spája päť svojráznych a jedinečných regiónov - Horné Považie, Kysuce, Liptov, Orava a Turiec. Žilinská župa prichádza s novým projektom, v rámci ktorého ponúka návštevníkom prostredníctvom svojich kultúrnych inštitúcií pestrú paletu najzaujímavejších podujatí v letných mesiacoch. Súťaž Kultúrne leto Žilinského kraja je určená každému návštevníkovi, ktorý splní jej podmienky.

Vytvorené: 28.05.2012 | čítať celý článok

V Žilinskom kraji sa začala letná turistická sezóna

V Žilinskom kraji sa začala letná turistická sezóna

Kysuce 05.05.2012 - Slnečné lúče a príjemné teploty sú predzvesťou začiatku letného turistického obdobia. Pri tejto príležitosti pripravili kultúrne inštitúcie v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja množstvo sprievodných podujatí, ktorými otvárajú tohtoročnú hlavnú sezónu.

Vytvorené: 05.05.2012 | čítať celý článok

Beskydsko-javornícku lyžiarsku magistrálu už testujú

Beskydsko-javornícku lyžiarsku magistrálu už testujú

Turzovka 11.01.2012 - Pre Kysuce potrebné turistické lákadlo bude bezpochyby  Beskydsko-Javornícka lyžiarska bežecká magistrála, ktorá už má za sebou etapu realizácie úpravy trasy, značenia a umiestnenia drobných stavieb. Žilinský samosprávny kraj v súčasnosti sa na trase vykonáva skúšobné jazdy strojov na úpravu bežeckej stopy. Prvá skúšobná jazda bola uskutočnená v sobotu 07.01.2012. Prvým testovaným úsekom bola trasa od Melocíka smer Makov - Kasárne a upravilo sa približne prvých 15 km trasy.

Vytvorené: 11.01.2012 | čítať celý článok

Skanzen ponúka miesto pre detské hry - nové miniihrisko

Skanzen ponúka miesto pre detské hry - nové miniihrisko

Čadca 23.06.2010 - Múzeum kysuckej dediny v Novej Bystrici - Vychylovke je miesto, ktoré navštevujú všetky vekové kategórie. Pre starších je príjemnou spomienkou na mladosť, pre mladších je studnicou nových poznatkov z histórie. Skanzen prezentuje kopaničiarsky spôsob osídlenia, ktorý bol charakteristický pre kysucký región. Počas sezóny (máj - október) múzeu pripravuje pre návštevníkov takmer každú nedeľu kultúrne podujatia s bohatým programom, realizuje prezentáciu múzea ako živej dediny a to chovom hospodárskych zvierat, pestovaním poľnohospodárskych plodín a živou kuchyňou jedál z minulých rokov, z dôb starých mám.

Vytvorené: 24.06.2010 | čítať celý článok

Video : Juraj Jánošík púta medzinárodnú pozornosť na veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave

Video : Juraj Jánošík púta medzinárodnú pozornosť na veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave

Čadca 21.01.2009 - Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR včera odštartoval svoju prezentačnú časť otvorením brán pre odbornú a novinársku obec. Žilinský samosprávny kraj zvolil pre tohtoročnú prezentáciu s motívom Juraja Jánošíka. Prvý deň výstavy si prezentáciu kraja prišiel pozrieť aj predseda ŽSK Juraj Blanár. Na príprave prezentácie sa podieľali múzeá v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja : Považské múzeum v Žiline, Kysucké múzeum v Čadci, Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne a Liptovské múzeum v Ružomberku.

Vytvorené: 22.01.2010 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »