Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Aktuality

Video: Na rieke Kysuca vyhlásili 3. povodňový stupeň, polícia hlási prvú obeť

Video: Na rieke Kysuca vyhlásili 3. povodňový stupeň, polícia hlási prvú obeť

Kysucké Nové Mesto / Ochodnica 29.04.2017 : Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Kysucké Nové Mesto boli v piatok 28. apríla po 21.00 hodine vyslaní na preverenie oznámenia do obce Ochodnica, okres Kysucké Nové Mesto. Po vojdení motorového vozidla do vodného toku mal jednu osobu z vozidla strhnúť prúd vody. Policajti po príchode na miesto začali okamžite prehľadávať okolie, kde sa vozidlo nachádzalo za účelom vypátrania 59 ročného muža z okresu Kysucké Nové Mesto, ktorého mal strhnúť prúd vody. Muža sa však ani po maximálnom úsilí nepodarilo, ani za pomoci ostatných záchranných zložiek vypátrať.

Vytvorené: 29.04.2017 | čítať celý článok

Video: Druhý protest za dostavbu diaľnice D3 zablokoval cestu medzi Čadcou a Žilinou

Video: Druhý protest za dostavbu diaľnice D3 zablokoval cestu medzi Čadcou a Žilinou

Kysucký Lieskovec 14.03.2017 - TASR - Na podporu petície za neodkladné dostavanie diaľnice D3 dnes v Kysuckom Lieskovci druhýkrát zablokovali cestu I/11 medzi Žilinou a hranicou s Poľskou republikou. Primátor Kysuckého Nového Mesta Ján Hartel pripomenul, že petíciu oficiálne odštartovali prerušením dopravy na ceste I/11 v kysuckej obci Povina 16. februára tohto roka. "Na druhý deň sme posielali listy na Úrad vlády SR, Národnej rade SR, Národnej diaľničnej spoločnosti a Ministerstvu dopravy a výstavby SR. Zdôvodnili sme, prečo petíciu robíme, aj to, prečo takýmto spôsobom. Aj keď sme očakávali reakciu, zatiaľ sa nám vrátili len doručenky našich listov. Tak sme sa rozhodli, že budeme v protestoch pokračovať dovtedy, kým sa nedočkáme záväzného stanoviska, ktoré by túto situáciu začínalo riešiť," povedal Hartel.

Vytvorené: 15.03.2017 | čítať celý článok

Pri zrážke kamiónov vyhasol život 33 ročného vodiča z Poľska

Pri zrážke kamiónov vyhasol život 33 ročného vodiča z Poľska

Krásno nad Kysucou 24.02.2017 - Vo štvrtok 23. februára okolo pol siedmej hodine večer došlo na ceste I/11 v katastri mesta Krásno nad Kysucou, okres Čadca k tragickej dopravnej nehode. 33 ročný vodič z Poľska viedol nákladné motorové vozidlo Scania s návesom v smere od Žiliny na Čadcu. Pri prechádzaní miernej ľavotočivej zákruty z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s oproti idúcou nákladnou jazdnou súpravou (nákladné motorové vozidlo Volvo s návesom), ktorú viedol 57 ročný vodič z Poľska.

Vytvorené: 24.02.2017 | čítať celý článok

Petíciu za dostavbu diaľnice D3 spustili prerušením dopravy

Petíciu za dostavbu diaľnice D3 spustili prerušením dopravy

Kysucké Nové Mesto 16. februára 2017 - Petíciu za neodkladné dostavanie diaľnice D3 dnes predstavitelia petičného výboru oficiálne odštartovali prerušením dopravy na ceste I/11 v kysuckej obci Povina a podpisom zdôvodnenia petície.

Vytvorené: 16.02.2017 | čítať celý článok

Polícia radí, kto a ako môže manipulovať s pyrotechnikou

Polícia radí, kto a ako môže manipulovať s pyrotechnikou

Čadca 31.12.2016 - Pyrotechnika a nádherné ohňostroje na významných podujatiach sa pomaly stávajú tradíciou. Na takýchto podujatiach sa o prípravu a odpálenie ohňostroja starajú vyškolení odborníci. S pyrotechnikou počas Silvestra však manipuluje kdekto. Preto často dochádza k nešťastiam. Výrobky zábavnej pyrotechniky sú predmety, ktoré obsahujú výbušninu a sú určené na vytvorenie špeciálnych efektov - či už zvukových, svetelných, dymových a pod. Mnohí už na ňu doplatili úrazmi rúk, tváre, poškodeným zrakom a neraz aj životom. Ak sa aj po Silvestri chcete pozerať na televíziu zdravými očami či zaväzovať si šnúrky na topánkach vlastnými rukami, nemali by ste riskovať. Predovšetkým deti treba poučiť ako bezpečne narábať so zábavnou pyrotechnikou. Deti sa tešia na Silvestrovskú kanonádu, dožičme im ju, ale buďme pri nich a dodržiavajme zásady správneho používania pyrotechniky:

Vytvorené: 31.12.2016 | čítať celý článok

18-ročný mladík prešiel autom do protismeru a usmrtil chodca

18-ročný mladík prešiel autom do protismeru a usmrtil chodca

Klubina 29.11.2016 - V utorok 29. novembra pred pol ôsmou hodinou ráno došlo na ceste druhej triedy v katastri obce Klubina, okres Čadca k dopravnej nehode. 18 ročný vodič z okresu Čadca viedol osobné motorové vozidlo Alfa Romeo 156 v smere od obce Stará Bystrica, okres Čadca na obec Zborov nad Bystricou, okres Čadca. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s chodcom z okresu Čadca.  Pri dopravnej nehode žiaľ vyhasol život 66 ročného chodca. Alkohol u vodiča vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. U nebohého muža bude vykonaná pitva. 

Vytvorené: 29.11.2016 | čítať celý článok

Pri nehode v Krásne nad Kysucou vyhasol život 18-ročného mladíka

Pri nehode v Krásne nad Kysucou vyhasol život 18-ročného mladíka

Krásno nad Kysucou 28.11.2016 - Mladý ľudský život vyhasol pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo v sobotu 26. novembra po siedmej hodine ráno na ceste I/11 v katastri obce Krásno nad Kysucou, časť Blažkov. Len 18 ročný vodič viedol vozidlo Toyota Yaris smerom na Čadcu, pričom z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel plynulo do protismeru, kde došlo k zrážke s kamiónom. Po náraze bolo vozidlo Toyota odhodené mimo komunikáciu do priekopy.

Vytvorené: 28.11.2016 | čítať celý článok

Vlak zrazil muža medzi Čadcou a Krásnom nad Kysucou

Vlak zrazil muža medzi Čadcou a Krásnom nad Kysucou

Čadca 12. novembra - Ťažké zranenia utrpel dnes ráno po zrážke s nákladným vlakom medzi Čadcou a Krásnom nad Kysucou 21-ročný mladý muž. V týchto chvíľach už leží v nemocnici. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová, muž ležal pred zrážkou s vlakom v koľajisku. V súčasnosti prípad vyšetruje polícia.

Vytvorené: 21.11.2016 | čítať celý článok