Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Čistenie Šeríkovho okruhu v Čadci

Čistenie Šeríkovho okruhu v Čadci

Občianske zduženie Naša Čadca v spolupráci s Jurajom Šeríkom pozýva všetkých obyvateľov mesta Čadca na spoločnú jarnú akciu "Čistenie Šeríkovho okruhu". Nebuďme ľahostajní k znečisťovania nášho mesta a prispejme k jeho zlepšeniu. Čistenie bežeckého okruhu Šeríkov okruh sa uskutoční v sobotu 02.04.2011 o 10.00 hod. Zraz pri štarte bežeckej trasy (za železničnými koľajami smerom na Jurošák popri rieke Kysuca).


Vytvorené: 30.03.2011 | čítať celý článok

Pri príležitosti Dňa učiteľov ocenil Žilinský samosprávny kraj aj 7 pedagógov z Kysúc

Pri príležitosti Dňa učiteľov ocenil Žilinský samosprávny kraj aj 7 pedagógov z Kysúc

29.03.2011 - Na slávnostnej akadémii 28. marca 2011 pri príležitosti Dňa učiteľov ocenil predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár a riaditeľka odboru školstva a športu ŽSK Dana Weichselgärtner výnimočných pedagógov pôsobiacich v stredných školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK.

Vytvorené: 30.03.2011 | čítať celý článok

Video: Ceny plavárne v Čadci sa zatiaľ meniť nebudú, nový cenník bol stiahnutý z rokovania

Video: Ceny plavárne v Čadci sa zatiaľ meniť nebudú, nový cenník bol stiahnutý z rokovania

Čadca  29.03.2011 - Dohodli sa na tom poslanci, ktorí bod programu Cenník služieb Krytej plavárne v Čadci navrhli prepracovať. Nový cenník krytej plavárne primátor nakoniec stiahol. Hlavnou zmenou v novom cenníku malo byť zrušenie jednohodinového lístka pre dospelých v sume 1,5 € a stanovenie novej sadzby vstupného 2 € za dve hodiny.

Vytvorené: 29.03.2011 | čítať celý článok

10.kolo MLF v Čadci dňa odložili pre problémy so športovou halou

10.kolo MLF v Čadci dňa odložili pre problémy so športovou halou

Na rokovaní s riaditeľom SOŠt p. Kajankom (správcom športovej haly pri bývalom Pretexe, ktorá je majetkom Žilinského VÚC) bol zamietnutý prenájom športovej haly pri bývalom Pratexe aj po veľkej snahe zástupcu Mesta Čadca Eduarda Gabriša, ktorému ďakujem. Nerozumiem, že niekto bráni ľuďom ako mi športovať a to po Slovensku vídavam bilboardy "ZOBER LOPTU NIE DROGY". Ináč Ďakujem Žilinskému VUC, že takto zariadili chod tejto ŠH a týmto si pohnevali velkú skupinu ľudí točiacu sa okolo FUTSALU v Čadci. Ešte raz ďakujeme! Tak nám neostáva dohrať MLF v ŠH pri štadióne, ktorej prenájom nám poskytlo Mesto Čadca v zastúpení DOMBYTu Čadca. Je portebné sa časovo dohodnúť so stolnými tenistami a môžeme pokračovať. Športu zdar a futsalu zvlášť.

Vytvorené: 28.03.2011 | čítať celý článok

Vďaka učiteľom!

Vďaka učiteľom!

Žiačka Kristína Špulicová zo 7. B triedy ZŠ E. A. Cernana vo Vysokej nad Kysucou napísala ku Dňu učiteľov báseň na vyjadrenie vďaky za ich prácu.

Vytvorené: 28.03.2011 | čítať celý článok

Kysucká hokejbalová liga pokračovala cez víkend dvoma zápasmi

Kysucká hokejbalová liga pokračovala cez víkend dvoma zápasmi

Cez víkend sa odohrali dva zápasy Kysuckej hokejbalovej ligy. V obidvoch zápasoch sa predstavili hráči Krásna. Najprv v sobotu proti mužstvu Hbk Raková a v nedeľu proti Hbk Bistro pod Lipou. Dohrávka KHL v sobotu 26.3.2011 :

Vytvorené: 27.03.2011 | čítať celý článok

Cementáreň Lietavská Lúčka - FK Čadca 1:0 (1:0)

Cementáreň Lietavská Lúčka - FK Čadca 1:0 (1:0)

Hneď v úvode sa dostal po šikovnej prihrávke do dobrej pozície Blašík, Tomanovu bránu tesne minul. Na druhej strane unikol Jakubec, jeho prudkú strelu Kasman vyrazil len pred seba, ale Birtus bezprostrednej blízkosti trafil opäť len domáceho brankára. Lúčka išla do vedenia po štandardnej situácii. Nepríjemný center našiel nekrytého Blaščíka, ktorý nemal problém z prvej usmerniť loptu do siete - 1:0. Zápas nemal tempo, domáci si vďaka väčšej vôli a povzbudení gólom vytvorili miernu územnú prevahu, ktorú FK Čadca narúšala len Jakubcovými prienikmi a Kaličákovou tvorivou snahou. Vyrovnanie mohlo prísť po Jakubcovej strieľanej prihrávke. Zblokovaný prudký center zastavilo brvno. V druhej časti hostia s pribúdajúcim časom Šulganových zverencov aspoň opticky pritlačili. Ku gólu mal opäť najbližšie Birtus. Odrezanú loptu vo vnútri šestnástky v čistej šanci dobre netrafil a o pár minút mu k zakončeniu chýbalo centimetre. Záverečná snaha okliešteného tímu vyrovnanie nepriniesla, naopak, nebezpečný Blaščík nepremenil dva nájazdy a najmä v prvom prípade sa vyznamenal Toman.

Vytvorené: 27.03.2011 | čítať celý článok

Počas Týždňa slovenských knižníc pripravuje Kysucká knižnica Deň otvorených dverí i Noc s Andersenom

Počas Týždňa slovenských knižníc pripravuje Kysucká knižnica Deň otvorených dverí i Noc s Andersenom

Čadca 24.03.2011 - Slovenská asociácia knižníc vyhlásila 12. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc. Knižnice Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) otvárajú dvere malým i veľkým čitateľom. Pri príležitosti Týždňa slovenských knižníc ponúkajú širokú paletu literárnych aktivít a podujatí; autorské besedy, prednášky, výstavy, súťaže, zážitkové čítania. K tradičným zvýhodneniam patrí bezplatný zápis i upomienková amnestia.

Vytvorené: 27.03.2011 | čítať celý článok