Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Radoľa

Zoznam kandidátov na poslancov Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja za región Kysuce

Zoznam kandidátov na poslancov Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja za región Kysuce

Čadca 17.10.2013 - Vo voľbách do orgánov Žilinského samosprávneho kraja 2013 kandiduje vo volebnom obvode číslo 2. okres Čadca a číslo 4. okres Kysucké Nové Mesto spolu 66 kandidátov. Najstarší má 67 rokov, najmladšia 21 rokov a celkovo sa o post poslankyne uchádza 10 žien. Voľby sa uskutočnia 9. novembra 2013. Za okres Čadca je v Zastupiteľstve ŽSK 8 kresiel, za okres Kysucké Nové Mesto 3 kreslá.

Vytvorené: 17.10.2013 | čítať celý článok | Čitateľov: 4689

Maškrtná nedeľa v Kaštieli Radoľa už čoskoro

Maškrtná nedeľa v Kaštieli Radoľa už čoskoro

Radoľa 08.08.2013 - Žilinský samosprávny kraj, Kysucké múzeum v Čadci a obec Radoľa pripravili ďalšie podujatie v rámci Kultúrneho leta v Kaštieli Radoľa - Maškrtnú nedeľu dňa 18. augusta 2013. Maškrtné menu začína od 13.00 hod. ochutnávkou stredovekej jablčnej kaše a tvorivými dielňami, v rámci ktorých si deti aj dospelí môžu vyskúšať výrobu ozdôb zo slaného cesta. O 14.00 hod. sa o dobrú náladu a chuť postará Ženská spevácka skupina pri FS Jedľovina, ktorá vystúpi na nádvorí kaštieľa s pásmom "Pečenie perníčkov" aj s maškrtným prekvapením.

Vytvorené: 08.08.2013 | čítať celý článok

Pozvánka na nedeľu plnú tradícií v kaštieli Radoľa + koncert Tomáša Bezdedu

Pozvánka na nedeľu plnú tradícií v kaštieli Radoľa + koncert Tomáša Bezdedu

Radoľa 08.07.2013 - Žilinský samosprávny kraj, Kysucké múzeum v Čadci a obec Radoľa Vás srdečne pozývajú dňa 14. júla 2013 na Kultúrne leto v Kaštieli Radoľa na podujatie Nedeľa tradícií, ktoré finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR. Pre deti i dospelých sú pripravené tvorivé dielne tradičných ľudových remesiel, na ktorých bude možné vyskúšať si tkanie, plstenie vlny, zdobenie medovníčkov, drôtovanie prezentované členkami žilinskej Živeny a svoje remeslo predvedie i rezbár, keramikár a remenár. Kováčske remeslo budú prezentovať šikovní mladí kováči zo Strednej odbornej školy strojníckej v Kysuckom Novom Meste, ktorí svoj talent a zručnosť predstavia aj koncom roka na pripravovanej výstave v kaštieli Radoľa.

Vytvorené: 08.07.2013 | čítať celý článok

Výstraha pred hustým snežením: Môže napadnúť až 45 cm snehu

Výstraha pred hustým snežením: Môže napadnúť až 45 cm snehu

Čadca 06.02.2013 - V okrese Čadca a Kysucké Nové Mesto sa dnes očakáva výskyt silného sneženia, pri ktorom miestami môže spadnúť 25 až 45 cm nového snehu. Uvedená výška nového snehu predstavuje veľké nebezpečenstvo pre dopravu a pohyb osôb.Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Vytvorené: 06.02.2013 | čítať celý článok

Ak máte podozrivý alkohol, môžete ho dať otestovať

Ak máte podozrivý alkohol, môžete ho dať otestovať

Čadca 19.09.2012 - Prezídium Policajného zboru v súvislosti so zdraviu škodlivým alkoholom na území Slovenska prijalo ďalšie opatrenia v záujme ochrany života a zdravia občanov. Polícia je pripravená poskytnúť maximálnu súčinnosť pracovníkom Štátnej veterinárnej a potravinovej správy, ako aj Ministerstvu zdravotníctva SR a ďalším kompetentným orgánom pri kontrole dodržiavania dočasného zákazu uvádzať, predávať a používať liehoviny s obsahom etanolu od 20 percent vyrobené na území Českej republiky, ktoré je platné od 17. hodiny dňa 18. septembra 2012.

Vytvorené: 19.09.2012 | čítať celý článok

Opitá 23 ročná vodička spôsobila dopravnú nehodu

Opitá 23 ročná vodička spôsobila dopravnú nehodu

Radoľa 31.08.2012 - Vodička pod vplyvom alkoholu zavinila dopravnú nehodu v pondelok 27. augusta vo večerných hodinách na križovatke v obci Radoľa, okres Kysucké Nové Mesto. 23 ročná vodička jazdiaca na vozidle VW Golf Cabrio po v smere zo Žiliny do Čadce na svetelnej križovatke pri odbočovaní vľavo do Kysuckého Nového Mesta nedala prednosť v jazde vodičke vozidla VW Passat. Došlo k čelnej zrážke vozidiel.

Vytvorené: 31.08.2012 | čítať celý článok

Pozvánka na výstavu Šľachta na Kysuciach a jej susedia

Pozvánka na výstavu Šľachta na Kysuciach a jej susedia

Krásno nad Kysucou 20.08.2012 - Súčasťou Spoločnej prírodovednej expozície Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou je od konca júna i putovná výstava s názvom Šľachta na Kysuciach a jej susedia. Banerová výstava je jedným z výsledkov tvorivej spolupráce Kysuckého múzea v Čadci, Muzea Těšínska a Považského múzea v Žiline v rámci mikroprojektu História spája. Uvedený projekt, ktorý bol spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedku Fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom, bol zameraný na výskum dejín šľachty vo vzájomne historicky prepojených regiónoch Kysúc, Horného Považia, Tešínska a Moravy.

Vytvorené: 20.08.2012 | čítať celý článok

Spoločné slovensko-poľské mikroprojekty predložili aj obce Staškov a Radoľa

Spoločné slovensko-poľské mikroprojekty predložili aj obce Staškov a Radoľa

Staškov, Radoľa 16.08.2012 - Obce, mestá či združenia zo Žilinského samosprávneho kraja sa už po tretí krát mohli zapojiť do výzvy pre fond mikroprojektov v rámci Programu cezhraničnej spolupráce PL-SK 2007 - 2013. Prijímanie žiadostí sa skončilo 31. júla 2012 a k tomuto dátumu sa do výzvy prihlásil veľký počet záujemcov. ŽSK zaevidoval dovedna 151 projektov, ktoré podali miestne samosprávy, neziskové organizácie, kultúrne, sociálne či školské zariadenia.

Vytvorené: 16.08.2012 | čítať celý článok