Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Zborov nad Bystricou

Futbalový turnaj žiakov a žiačok základných škôl s vysokou účasťou

Futbalový turnaj žiakov a žiačok základných škôl s vysokou účasťou

16.05.2013 - V uplynulých dvoch týždňoch sa 20 základných škôl okresu Čadca zapojilo do malého futbalu v kategórii chlapcov ale i dievčat. Generálnym partnerom sa opäť i v tomto roku stala Coop Jednota. V tridsiatich zápasoch kvalifikácie kôl u chlapcov sa do finále prebojovali ZŠ Vysoká nad Kysucou, Krásno nad Kysucou, M. R. Štefánika Čadca, J. A. Komenského Čadca, Svrčinovec.

Vytvorené: 16.05.2013 | čítať celý článok

Mladý vodič najskôr zrazil cyklistu a následne skončil v záhrade

Mladý vodič najskôr zrazil cyklistu a následne skončil v záhrade

Zborov nad Bystricou 28.04.2013 - Vo štvrtok 25.apríla vo večerných hodinách došlo na ceste II/520 v Zborove nad Bystricou k dopravnej nehode. 18 ročný vodič na vozidle VW Golf po prejdení pravotočivej zákruty neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, následkom čoho dostal s vozidlom šmyk a prešiel do protismeru. V bočnom šmyku zachytil 33 ročného cyklistu, ktorý v dôsledku nárazu spadol na zem.

Vytvorené: 28.04.2013 | čítať celý článok

Dnes je Svetový deň vody

Dnes je Svetový deň vody

Čadca 21.03.2013 - Rok 2013 vyhlásila Organizácia spojených národov za "Medzinárodný rok vodnej spolupráce". Spolupráca v oblasti vody je aj ústrednou témou tohtoročného Svetového dňa vody, ktorého cieľom je každoročne upozorňovať na stav vôd vo svete, aktuálne aj dlhodobé problémy súvisiace s vodou a potrebu spolupráce pri jej ochrane. 

Vytvorené: 22.03.2013 | čítať celý článok

Výstraha pred hustým snežením: Môže napadnúť až 45 cm snehu

Výstraha pred hustým snežením: Môže napadnúť až 45 cm snehu

Čadca 06.02.2013 - V okrese Čadca a Kysucké Nové Mesto sa dnes očakáva výskyt silného sneženia, pri ktorom miestami môže spadnúť 25 až 45 cm nového snehu. Uvedená výška nového snehu predstavuje veľké nebezpečenstvo pre dopravu a pohyb osôb.Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Vytvorené: 06.02.2013 | čítať celý článok

Dobrovoľné hasičské zbory z Kysúc predbežne bilancovali

Dobrovoľné hasičské zbory z Kysúc predbežne bilancovali

Radôstka - Dňa 21.10.2012 sa v obci Radôstka v sále obecného úradu konalo inštruktážne metodické zamestnanie členov výborov za okrsok č. 3, do ktorého patria dobrovoľné hasičské zbory Krásno nad Kysucou, Zborov nad Bystricou, Dunajov, Klubina, Stará Bystrica, Nová Bystrica, Radôstka.

Vytvorené: 31.10.2012 | čítať celý článok

Video: Bystrická cyklomagistrála vedie po trase úvraťovej železničky

Video: Bystrická cyklomagistrála vedie po trase úvraťovej železničky

Nová Bystrica 29. október 2012 - Bystrickú cyklomagistrálu, s ktorej výstavbou začali v Mikroregióne Bystrická dolina minulý rok, slávnostne otvoril v nedeľu 28. októbra predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico. Napriek mrazivému počasiu sa pri príležitosti slávnostného otvorenia Bystrickej cykomagistrály stretli v Novej Bystrici v Krásne nad Kysucou stovky obyvateľov, aby spolu s predsedom vlády Slovenskej republiky Robertom Ficom, poslancom národnej rady a predsedom Žilinského samosprávneho kraja Jurajom Blanárom, poslancom národnej rady a starostom Starej Bystrice Jánom Podmanickým, primátorom Krásna nad Kysucou Jozefom Grapom a ostatnými starostami z obcí z Bystrickej doliny oslávili nové prepojenie spomínaného mikroregiónu.

Vytvorené: 30.10.2012 | čítať celý článok

Otvorenie Bystrickej cyklomagistrály už tento víkend

Otvorenie Bystrickej cyklomagistrály už tento víkend

Nová Bystrica 25.10.2012 - Už túto víkendovú nedeľu sa v obci Nová Bystrica v osade u Závodských sa uskutoční slávnostné otvorenie Bystrickej cyklomagistrály. Mikroregión Bystrická dolina (Nová Bystrica, Zborov nad Bystricou, Klubina, Stará Bystrica, Radôstka, Krásno nad Kysucou) pripravuje otvorenie za účasti predsedu Vlády SR Roberta Fica, predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára. a členov Mikroregiónu Bystrická dolina, dňa 28.10.2012 s nasledovným programom.

Vytvorené: 25.10.2012 | čítať celý článok

Video: Vláda ešte neodškodnila po povodni kysucké obce - TA3.com

Video: Vláda ešte neodškodnila po povodni kysucké obce - TA3.com

10.09.2012 TA3.com- Slovenská vláda ani po trištvrte roku od ľadových povodní neodškodnila obce na Kysuciach. Zlá situácia pretrváva v obci Zborov nad Bystricou, kde na nutné opravy prispievajú malými čiastkami ľudia a podnikatelia. Obce sa budú preto musieť zadlžiť a brať úvery.