Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Pre zraneného motocyklistu v obci Rudinská letel záchranársky vrtuľník

3.03.2017 Rudinská - Vrtuľníková záchranná zdravotná služby ATE zo strediska Žilina bola dnes krátko popoludní privolaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Rudinská v okrese Kysucké Nové Mesto. Po náraze do zvodidiel utrpel 17-ročný motocyklista vážny úraz hlavy. Na mieste zasahovala aj Rýchla lekárska pomoc, ktorá ho po poskytnutí primárneho ošetrenia previezla na miestne futbalové ihrisko, kde už čakal pripravený tím leteckých záchranárov.

Kategória: TOP Článok | Vytvorené: 07.03.2017 | čítať celý článok

Svrčinovec: Po zrážke kamióna a osobného auto sú dve osoby ťažko zranené

Svrčinovec 07.03.2017 - K vážnej dopravnej nehode došlo v utorok 7. marca v skorých ranných hodinách na ceste I/11 v obci Svrčinovec, okres Čadca. Z doposiaľ nezistených príčin došlo k čelnej zrážke vozidla Ford Focus s poľskými evidenčnými číslami, ktoré viedol 20 ročný vodič z okresu Čadca, s kamiónom s českými evidenčnými číslami, ktorý viedol 32 ročný vodič, občan ČR. Pri zrážke utrpeli vodič vozidla Ford Focus a jeho 32 ročný spolujazdec, občan Poľskej republiky, ťažké zranenia. Vodič kamiónu vyviazol bez zranení.

Kategória: TOP Článok | Vytvorené: 07.03.2017 | čítať celý článok

Ján Tuček z Kysuckého Lieskovca je hľadný políciou za prečin zanedbania povinnej výživy

Kysucké Nové Mesto 07.03.2017 - Polícia v Čadci pátra po 43 ročnom Jánovi Tučekovi z Kysuckého Lieskovca v okrese Kysucké Nové Mesto. Ján Tuček je vysoký 180 cm, štíhlej postavy, má plavé vlasy, modré oči. Na menovaného vydal Okresný súd v Žiline príkaz na zatknutie vo veci prečinu zanedbania povinnej výživy. Hľadaný má vedomosť o tom, že sa voči nemu vedie trestné konanie. Úmyselne sa skrýva, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu a následnému trestu.

Vytvorené: 07.03.2017 | čítať celý článok

Nie je knižnica ako knižnica

Onedlho uplynie rok odvtedy ako som mal príležitosť bližšie sa oboznámiť s činnosťou Kysuckej knižnice. Stalo sa tak pri príležitosti vyhlásenia výsledkov čitateľskej anketovej súťaže Kniha Kysúc 2015, ktorú táto knižnica zorganizovala v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom. Dostalo sa mi tej cti, že som si v Kysuckej knižnici, ako autor, prevzal ocenenie za 1. miesto v kategórii náučná literatúra za monografiu Skalité obec pod Trojakom, ktorú do súťaže prihlásila obec Skalité. Zúčastnil som sa aj na nadväznom knižnom veľtrhu Bibliotéka Bratislava 2016, na ktorom bola táto víťazná kniha regionálnej čitateľskej súťaže Kniha Kysúc 2015 pre-zentovaná. Kysucká knižnica v Čadci bola garantom tejto akcie.

Vytvorené: 06.03.2017 | čítať celý článok

26 ročná vodička spôsobila v Čadci dopravnú nehodu, nafúkala 2,42 promile

Čadca 27.02.2017 - V sobotu 25. februára po polnoci spôsobila dopravnú nehodu  v Čadci 26 ročná vodička na vozidle Fiat Punto. Mladá vodička neprispôsobila rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a z dôvodu prekážky vo svojom jazdnom pruhu strhla vedenie vozidla do protismeru, kde došlo k zrážke s protiidúcim vozidlom Škdoa Octavia, ktoré viedol 31 ročný vodič. Po zrážke vozidlo Fiat Punto odhodilo k pravému okraju vozovky, kde narazilo. Mladej vodičke namerali 1,16 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,42 promile.

Vytvorené: 27.02.2017 | čítať celý článok

Do opravy mostov na Kysuciach plánuje Žilinský samosprávny kraj investovať 890 000 eur

Kysucký Lieskovec / Staškov 27.02.2017 - Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) plánuje v roku 2017 pokračovať v rekonštrukcii dopravnej infraštruktúry a okrem opráv ciest II. a III. triedy sa pustí do komplexnej obnovy mostov, informovala hovorkyňa ŽSK Lenka Záteková. V Kysuckom Lieskovci nahradia cestári zlomenú nosnú konštrukciu a pripravené sú i podklady na verejné obstarávanie pre vyriešenie zlej situácie v Staškove. "Most prežil už takmer šesť desaťročí, no je na ňom narušená statika a hrozí, že úplne stratí svoju stabilitu. Preto hľadáme finančné prostriedky na vybudovanie nového objektu, ktorý bude pre vodičov bezpečnejší a kvalitnejší," uviedol riaditeľ odboru dopravy Úradu ŽSK Ivan Mokrý.

Kategória: TOP Článok | Vytvorené: 27.02.2017 | čítať celý článok

Pri zrážke kamiónov vyhasol život 33 ročného vodiča z Poľska

Krásno nad Kysucou 24.02.2017 - Vo štvrtok 23. februára okolo pol siedmej hodine večer došlo na ceste I/11 v katastri mesta Krásno nad Kysucou, okres Čadca k tragickej dopravnej nehode. 33 ročný vodič z Poľska viedol nákladné motorové vozidlo Scania s návesom v smere od Žiliny na Čadcu. Pri prechádzaní miernej ľavotočivej zákruty z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s oproti idúcou nákladnou jazdnou súpravou (nákladné motorové vozidlo Volvo s návesom), ktorú viedol 57 ročný vodič z Poľska.

Kategória: TOP Článok | Vytvorené: 24.02.2017 | čítať celý článok

Pozvánka na Fašiangový sprievod mestom Čadca

Čadca 21.02.2017 - Fašiangy - symbol veselosti, zábavy, hodovania a pitia. Fašiangové obdobie začína od Troch kráľoch a končí v utorok, deň pred Popolcovou stredou, ktorou začína obdobie štyridsaťdňového pôstu bez zábav, tancovačiek a svadieb. Fašiangové obdobie vyvrcholí tradičným fašiangovým sprievodom masiek a symbolickým pochovávaním basy. V utorok, 28. februára 2017 nám poslednú fašiangovú zábavu pripraví folklórna skupina zo Zborova nad Bystricou tradičným Fašiangovým sprievodom mestom Čadca.

Vytvorené: 21.02.2017 | čítať celý článok

Pozrite si

Najbližšie podujatia

Novinky e-mailom