Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Pešia turistika

Moja milá šaty prala - ľudové tradície pri praní na potoku v podaní FS Makovanka v skanzene Vychylovka

Moja milá šaty prala - ľudové tradície pri praní na potoku v podaní FS Makovanka v skanzene Vychylovka

Nová Bystrica 08.07.2016 - Každú nedeľu, počas sezóny v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka, Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej  pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, ponúka návštevníkom kultúrne podujatia, ktoré zachytávajú zvyky a tradície kysuckého ľudu. Nedeľa 10. júla 2016 bude patriť ženským prácam. Zvykmi, tradíciami a piesňami priblíži návštevníkom ženská spevácka skupina Makovanka z  Makova pranie na potoku pri objekte U Hruškuliaka od 13.30 hod. Deti i dospelí sa môžu dozvedieť, kto žije na stromoch našej prírody na výstave „Žijem na strome a je mi dobre“, ktorá je pripravená v spolupráci so Stredoslovenským múzeom v Banskej Bystrici. Spríjemniť si môžete deň  jazdou na úvraťovej železnici, alebo na drezine, ktorá Vás vyvezie až na sedlo Beskýd. Nezabudnite sa na  drezinu objednať telefonicky na č. t. 0421/41/43 97 350. Deň plný slnka a skvelých zážitkov Vám prajú organizátori podujatia.

Vytvorené: 08.07.2016 | čítať celý článok

Video: Žilinský kraj je "HAPPY"

Video: Žilinský kraj je

Ani Žilinský kraj nezaostáva za svetovými metropolami a regiónmi, pretože využil chytľavý hudobný hit Happy od amerického speváka Pharrella Williamsa na natočenie propagačného videa. V klipe sa objavia atraktívne turistické destinácie v rámci celého Žilinského kraja. Záznamy sa natáčali samostatne v každom z piatich historických regiónov kraja - Liptov, Horné Považie, Turiec, Orava a Kysuce.

Vytvorené: 01.05.2014 | čítať celý článok | Čitateľov: 4187

Dvojmetrové sochy sv. Cyrila a Metoda pribudli na pútnickom mieste Hora Živčáková

Dvojmetrové sochy sv. Cyrila a Metoda pribudli na pútnickom mieste Hora Živčáková

11.09.2013 (TASR) Turzovka - Slovensko si v tomto roku pripomína 1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie. TASR pri tejto príležitosti uvádza prehľad domácich a zahraničných pamätníkov venovaných osnovateľom nášho písomníctva.

Vytvorené: 11.09.2013 | čítať celý článok

Študenti zorganizovali Turistický pochod po stopách Beskydsko - Javorníckej magistrály

Študenti zorganizovali Turistický pochod po stopách Beskydsko - Javorníckej magistrály

Krásno nad Kysucou 15.11.2012 - Študenti Strednej odbornej školy drevárskej Krásno nad Kysucou a Školské stredisko záujmových činností uskutočnili dňa 13. októbra 2012 turistický pochod. Vybrali sme trasu s názvom Po stopách Beskydsko-Javorníckej magistrály so zrazom na styčných miestach: Petranky, Semeteš, U Melcíka. Turistického pochodu sa zúčastnilo 214 turistov. Niektorí prišli pešo aj so svojimi štvornohými miláčikmi, iní na bicykloch, ale spoločným znakom bola dobrá nálada a pocit, že robíme niečo dobré pre svoje zdravie.

Vytvorené: 16.11.2012 | čítať celý článok

Do skanzenu vo Vychylovke príde na deň detí ALIGÁTOR

Do skanzenu vo Vychylovke príde na deň detí ALIGÁTOR

Nová Bystrica 29.05.2012 - Na deň detí pripravujú v skanzene vo Vychylovke množstvo zaujímavých podujatí : oslavu sviatku detí, svätá omša venovaná deťom celého sveta, prezentácia ozbrojených síl SR, prezentácia Štátnych lesov, kultúrny program a tradičná ľudová strava.
Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí v Ženeve, vo Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete.

Vytvorené: 29.05.2012 | čítať celý článok

Kultúrne leto Žilinského kraja bude spestrené súťažou

Kultúrne leto Žilinského kraja bude spestrené súťažou

Kysuce 28.05.2012 - Žilinský kraj je charakteristický pestrým koloritom prírodného, historického a kultúrneho bohatstva. Spája päť svojráznych a jedinečných regiónov - Horné Považie, Kysuce, Liptov, Orava a Turiec. Žilinská župa prichádza s novým projektom, v rámci ktorého ponúka návštevníkom prostredníctvom svojich kultúrnych inštitúcií pestrú paletu najzaujímavejších podujatí v letných mesiacoch. Súťaž Kultúrne leto Žilinského kraja je určená každému návštevníkovi, ktorý splní jej podmienky.

Vytvorené: 28.05.2012 | čítať celý článok

Beskydsko-Javornícka lyžiarska magistrála láka turistov

Beskydsko-Javornícka lyžiarska magistrála láka turistov

Turzovka 07.03.2012 - Beskydsko-Javornícka lyžiarska magistrála vedie aj cez chatovú osadu Bachronovce neďaleko známeho miesta Semeteš. Trať je tento rok v skúšobnej prevádzke, ponúka krásne pohľady na okolitú prírodu regiónu Kysuce, takže sa naozaj oplatí vyraziť na bežky. Sneh môže byť miestami zľadovatený, a trasa je len v skúšobnej prevádzke, preto na niektorých miestach stope neprechádza ideálnym spôsobom.

Vytvorené: 07.03.2012 | čítať celý článok

Beskydsko-javornícku lyžiarsku magistrálu už testujú

Beskydsko-javornícku lyžiarsku magistrálu už testujú

Turzovka 11.01.2012 - Pre Kysuce potrebné turistické lákadlo bude bezpochyby  Beskydsko-Javornícka lyžiarska bežecká magistrála, ktorá už má za sebou etapu realizácie úpravy trasy, značenia a umiestnenia drobných stavieb. Žilinský samosprávny kraj v súčasnosti sa na trase vykonáva skúšobné jazdy strojov na úpravu bežeckej stopy. Prvá skúšobná jazda bola uskutočnená v sobotu 07.01.2012. Prvým testovaným úsekom bola trasa od Melocíka smer Makov - Kasárne a upravilo sa približne prvých 15 km trasy.

Vytvorené: 11.01.2012 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »