Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Pešia turistika

Trojkráľový výstup na Kamenité

Trojkráľový výstup na Kamenité

Turzovka 02.01.2012 - 8. ročník zimného pochodu s názvom Trojkráľový výstup na Kamenité organizuje Turistický klub Turzovka. Štart pochodu je 6.1.2012 zo železničnej stanice v Turzovke o 08:15 hod. Stretnutie všetkých účastníkov bude u rozhľadne v čase od 11:00 - 11:30 hod.

Vytvorené: 02.01.2012 | čítať celý článok

Od baču syra - pozvánka na ovčiarsku nedeľu v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke

Od baču syra - pozvánka na ovčiarsku nedeľu v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke

Nová Bystrica 27.06.2011 - Valašský chov oviec priniesol pred stáročiami so sebou do našich končín špecifické prvky, ktoré natrvalo ovplyvnili spôsob života.
Chov oviec je tradičným spôsobom hospodárenia vo všetkých horských a podhorských oblastiach Slovenska. Ovce sa chovali počas leta na horských lúkach, na salašoch a v zime sa sťahovali do dolín, do gazdovských dvorov. Tento tradičný spôsob chovu sa čoraz viac obnovuje i v súčasnosti. Na salašoch sa vyrábajú tradičné výrobky - syr, oštiepky, žinčica, ktoré sú gurmánskou pochúťkou nielen pre Slovákov, ale hlavne pre cudzincov.

Vytvorené: 27.06.2011 | čítať celý článok

Na Kysuciach vybudujú 35 km cyklotrás, povedú až do Poľska

Na Kysuciach vybudujú 35 km cyklotrás, povedú až do Poľska

17.05.2011 - Na Kysuciach chystajú výstavbu cyklotrasy, ktorá by mala viesť až do Poľska. "V najbližšom čase začneme s výstavbou cyklotrasy, ktorá povedie z Krásna nad Kysucou po brehu rieky Kysuca a Bystrica, kopírovať bude pôvodnú trať úzkorozchodnej železničky s odbočkou k prvému slovenskému orloju do Starej Bystrice. Pokračovať má do skanzenu ľudovej dediny vo Vychylovke a odtiaľ do Poľskej republiky - do obcí Rajcza a Milowka. Táto cyklotrasa bude zaujímavá prostredím, cez ktoré bude viesť, i dĺžkou takmer 35 km. Už teraz je o cyklotrasu veľký záujem, preto v meste chceme vybudovať viacero parkovísk, na ktorých si návštevníci zaparkujú vozidlá a vyberú sa na trať na bicykli alebo in-line korčuliach," uviedol dnes pre agentúru SITA primátor mesta Krásno nad Kysucou Jozef Grapa.

Vytvorené: 17.05.2011 | čítať celý článok

Záver letnej turistickej sezóny na Kysuciach

Záver letnej turistickej sezóny na Kysuciach

Regionálna rada KST Čadca zorganizovala v nedeľu 23. októbra spoločný záver letnej turistickej sezóny na Vojtovom vrchu. Turisti a priatelia turistiky z celého regiónu Kysúc sa spoločne prešli na výhľadovo pekný vrch, kde si prevzali účastnícky list za výstup.

Vytvorené: 29.10.2010 | čítať celý článok

Žilinský samosprávny kraj obnovil turistické značenie

Žilinský samosprávny kraj obnovil turistické značenie

Na peších trasách v Kysuckých Beskydách zorientujú turistov nové smerovníky a obnovené maľované značenie. Za vyše 20-tisíc eur získaných z eurofondov majú v piatich kysuckých obciach Makov, Korňa, Zákopčie, Klokočov a Čadca pribudnúť aj informačné farebné tabule s mapami a zaujímavosťami na trasách.

Vytvorené: 03.10.2010 | čítať celý článok

Nový turistický chodník vedie cez Husárik

Nový turistický chodník vedie cez Husárik

Čadca 13.08.2010: Čadčania sa môžu tešiť. V meste pribudol nový značkovaný turistický chodník, ktorý vybudovalo mesto Čadca v súčinnosti s dlhoročným turistom a stúpencom športu Milanom Tomanom. Jeho slávnostné otvorenie sa uskutočnilo v stredu 11. augusta na Chate Tri kopce v prímestskej časti Rieka - Chramačka.

Vytvorené: 13.08.2010 | čítať celý článok

Turistika : Pochod Okolo Novobystrickej priehrady

Oddiel turistiky TJ Lokomotíva Čadca a obec Nová Bystrica srdečne pozývajú na VII. ročník turistického pochodu Okolo Novobystrickej priehrady, ktorý sa uskutoční 16. januára 2010. Štart a cieľ v Novej Bystrici u Škorvagu. Na výber sú tri trasy: 13 km, 25 km, 28 km na bežkách alebo pešo. Trasy sú nenáročné.
Doprava z Čadce: spojový autobus o 6.30 hod. Občerstvenie, diplom, pohľadnica pre každého.

Vytvorené: 10.01.2010 | čítať celý článok | Čitateľov: 1373