
Čadca 30.03.2012 - Príjemné doslova hokejbalové počasie privítalo hráčov v sobotu 24. marca 2012 pri úvodnom jarnom kole Juniorskej Kysuckej hokejbalovej ligy. Pozrite si výsledky a komentár k zápasom.
Čadca 30.03.2012 - Príjemné doslova hokejbalové počasie privítalo hráčov v sobotu 24. marca 2012 pri úvodnom jarnom kole Juniorskej Kysuckej hokejbalovej ligy. Pozrite si výsledky a komentár k zápasom.
Čadca 27.03.2012 - Deviatakom, ktorí sa rozhodli študovať na strednej škole so športovým, umeleckým, bilingválnym či pedagogickým zameraním, začali tento týždeň talentové prijímacie skúšky. Uchádzači si mohli podať dve prihlášky na tento typ štúdia, pričom im stále, v prípade neúspechu, ostáva možnosť prihlásiť sa do 10. apríla 2012 na ostatné stredné školy.
Krásno nad Kysucou 28.03.2012 - Policajti z Krásna nad Kysucou prichytili dvoch mladíkov (17,16 rokov), ktorí sa vlámali do sezónne obývaného staršieho rodinného domu v obci Oščadnica, časť zv. Strední Kubuši. Dvojica mládencov prišla k rodinnému domu, na ktorom vytlačili dvere, ktoré si vopred pripravil starší mládenec na vytlačenie.
Čadca 27.03.2012 - Slnko svieti, dresy s vôňou kvetinovej aviváže sa veselo trepocú na šnúre a svaly v našich telách pomaly, ale isto naznačujú, že by to už chcelo troška pohybu. Kilá, ktoré sme cez zimu poľahky nabrali, budeme teraz s námahou potiť na ihrisku.
V sobotu, 10. marca 2012 sa uskutočnilo stretnutie organizátorov hokejbalovej ligy s kapitánmi jednotlivých tímov. Témou diskusie bol najmä samotný začiatok jarnej časti, systém play-off, ale napríklad aj exhibičný zápas mladých hokejbalistov.
Čadca 27.03.2012 - Knižnice Žilinského samosprávneho kraja otvárajú svoje brány aj v tomto roku. Pri príležitosti 13. ročníka celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc 2012, ktorý vyhlásila Asociácia knižníc Slovenska, ponúknu knižnice najrozmanitejšie spektrum aktivít a podujatí pre malých i veľkých. V dňoch od 26. marca do 1. apríla sú pre návštevníkov knižníc pripravené výstavy, besedy, prednášky, rôzne stretnutia so známymi osobnosťami, zážitkové čítania i kreatívne tvorivé dielne.
Čadca 27.03.2012 - V nedeľu 25. marca popoludní jazdil v meste Čadca na vozidle Volvo S40 26 ročný muž. Pri policajnej kontrole sa vodič podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 1,09 mg/l alkoholu vdychu (v prepočte 2,27 promile). Vodiča, ktorý navyše jazdil bez dokladov, policajti predviedli na policajné oddelenie.
Po dlhej zime sa jar začína ozývať naplno - zobudením prírody, pohybom živočíchov, ale aj činnosťou človeka. Zvýšené riziko prinášajú typicky jarné požiare spôsobené vypaľovaním suchej trávy. Práve mesiac apríl dlhodobo patrí k mesiacom, keď horí častejšie.
Čadca 22.03.2012 - Veľkonočné sviatky majú aj na Kysuciach svoju tradíciu. Niektoré zvyky, ktoré sa s nimi spájali, dodržiavajú tí skôr narodení doteraz, niektoré zanikli a prezentujú ich vo svojich programom len folklórne skupiny a súbory. Jeden z najarchaickejších zvykov, ktorý sa v minulosti vykonával bol Vynášanie Moreny.
Video: Informácie týkajúce sa Sviatku všetkých svätých
COVID-19: Na Kysuciach pribudlo 83 pozitívne testovaných, je to nový rekord
Vo štvrtok pribudlo 7 nakazených v okrese Čadca
Video: Polícia vypátrala zlodeja bicyklov
Video: 18 ročnú dievčinu z okresu Čadca obvinili zo zločinu nedovolenej výroby omamných látok