Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Turistika

OOCR Malá Fatra sa chce v novom roku sústrediť na propagáciu

OOCR Malá Fatra sa chce v novom roku sústrediť na propagáciu

Krásno nad Kysucou 5. januára (TASR) - Prilákať viac turistov a zatraktívniť túto lokalitu je cieľom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Malá Fatra aj v roku 2016. Chce sa opäť sústrediť na cykloturistiku a turistickú infraštruktúru, ale aj na propagáciu regiónu.

Vytvorené: 07.01.2016 | čítať celý článok

Kuchyňa starých materí - Zemiaková nedeľa + recept na zemiaky so slaninou

Kuchyňa starých materí - Zemiaková nedeľa + recept na zemiaky so slaninou

Nová Bystrica 29.07.2015 - V Skanzene - Vychylovka sa opäť rozkúria v objektoch staré piecky a skanzen rozvonia dobrotami, ktoré doma tak nechutia, ako v prírode. Túto vetu často počujeme od návštevníkov, ktorí opakovane navštevujú skanzen práve počas podujatia Kuchyňa starých materí. 

Vytvorené: 29.07.2015 | čítať celý článok

Obchôdzka s Turoňom - Fašiangový sprievod mestom Čadca

Obchôdzka s Turoňom - Fašiangový sprievod mestom Čadca

Čadca 13.02.2015 - Obchôdzka s „Turoňom“ je veľmi archaický zvyk, ktorý má svoj pôvod ešte v predkresťanskej tradícií. “Turoň“ je zvieracia maska, pôvodne vychádzajúca z tura, teda zvieraťa, ktoré bolo v dávnej minulosti uctievané ako symbol plodnosti a sily. Tur však u nás nežije už viac ako tri storočia. Preto sa zvieracia maska Turoňa dnes často krát považuje za masku odvodenú od kozy s rohami, s ktorou ju dnes často spodobňujú. /z výskumu Mgr. Pavla Markecha-  etnografa Kysuckého múzea v Čadci. /

Vytvorené: 13.02.2015 | čítať celý článok

Vybehnite na bežky - prechod Javorníckou magistrálou otvorí valentínsku sobotu

Vybehnite na bežky - prechod Javorníckou magistrálou otvorí valentínsku sobotu

Makov 10.02.2015 - Priaznivci bežkovania sa dočkali, 4. ročník prechodu Javorníckou lyžiarskou bežeckou magistrálou sa uskutoční 14. 2. 2015 so štartom o 9:00 hod. Výdatná snehová nádielka sa postarala o pravú zimnú atmosféru, na ktorú všetci netrpezlivo čakali a po ročnej prestávke si účastníci prechodu budú môcť užiť upravenú trasu z Melocíka na Makove-Kasárne. Od 8:00 hod sa hostinec Melocík premení na registračnú základňu všetkých bežkárov, ktorých privíta Heligónka Kysúc. Sestry Evka a Lenka Bacmaňákové spustia svoju hru na heligónkach a zahrejú nedočkavých bežkárov, medzi ktorými nebude chýbať žilinský župan Juraj Blanár. Ani on si nenechá ujsť majestátne Javorníky a na štart sa postaví s ostatnými účastníkmi prechodu, pre ktorých Žilinský kraj zabezpečil bezplatnú autobusovú dopravu. Autobus zo Žiliny (Májová ulica, autobusová stanica smerom od Štefánikovej) vyrazí 7:15 hod. a autobus z Kysuckého Nového Mesta odíde z autobusovej stanice 6:45 hod. so zastávkou v Čadci (autobusová stanica) 7:15 hod. Pre cestu späť je opäť možné využiť autobusy, ktoré odídu z Melocíka o 14:30 hod., uviedla hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja Lenka Záteková.

Vytvorené: 10.02.2015 | čítať celý článok

Video: Žilinský kraj je "HAPPY"

Video: Žilinský kraj je

Ani Žilinský kraj nezaostáva za svetovými metropolami a regiónmi, pretože využil chytľavý hudobný hit Happy od amerického speváka Pharrella Williamsa na natočenie propagačného videa. V klipe sa objavia atraktívne turistické destinácie v rámci celého Žilinského kraja. Záznamy sa natáčali samostatne v každom z piatich historických regiónov kraja - Liptov, Horné Považie, Turiec, Orava a Kysuce.

Vytvorené: 01.05.2014 | čítať celý článok | Čitateľov: 4527

Kuchyňa starých materí - Maškrty zo zabíjačky dnes rozvoňajú skanzen vo Vychylovke

Kuchyňa starých materí - Maškrty zo zabíjačky dnes rozvoňajú skanzen vo Vychylovke

Nová Bystrica 13.10.2013 - Pozývame všetkých, ktorí majú radi špeciality zo zabíjačky, na podujatie Kuchyňa starých materí - Maškrty zo zabíjačky. Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodnú stráviť sviatočný deň v skanzene bude pripravená priamom v objektoch na tradičných dobových peciach, široká ponúka chutných dobrôt. Nebudú chýbať voňavé pečené jelítka, majoránkou a cesnakom voňajúca tlačenka, chlieb s masťou a škvarkami a pravá zabíjačková kapustnica. Maškrty zo zabíjačky si môžete vychutnať v areáli Skanzenu Vychylovka - Nová Bystrica v nedeľu 13. októbra 2013 počas celého dňa. Sviatočný deň Vám spríjemní Ľudová hudba Romana Capeka zo Skalitého. Na Vašu návštevu sa tešia organizátori podujatia Kysucké múzeum v Čadci a Žilinský samosprávny kraj.

Vytvorené: 13.10.2013 | čítať celý článok

Najlepší kysucký guláš 2013 - 3. ročník súťaže vo varení gulášu už tento víkend

Najlepší kysucký guláš 2013 - 3. ročník súťaže vo varení gulášu už tento víkend

Kysucké Nové Mesto 27.09.2013 - 3. ročník súťaže vo varení gulášu bude venovaný pamiatke na zosnulého Jozefa Mičuru, ktorý bol zakladateľom tohto podujatia sa uskutoční 28.9.2013 na sídlisku Kamence v Kysuckom Novom Meste za pohostinstvom Domček.

Vytvorené: 27.09.2013 | čítať celý článok

Dvojmetrové sochy sv. Cyrila a Metoda pribudli na pútnickom mieste Hora Živčáková

Dvojmetrové sochy sv. Cyrila a Metoda pribudli na pútnickom mieste Hora Živčáková

11.09.2013 (TASR) Turzovka - Slovensko si v tomto roku pripomína 1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie. TASR pri tejto príležitosti uvádza prehľad domácich a zahraničných pamätníkov venovaných osnovateľom nášho písomníctva.

Vytvorené: 11.09.2013 | čítať celý článok