Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Sánkovanie

Video: Na šport vyčlenili v Čadci 65 000€. Môže to byť likvidačné pre krytú plaváreň

Video: Na šport vyčlenili v Čadci 65 000€. Môže to byť likvidačné pre krytú plaváreň

Čadca 04.04.2011 - 15 športových klubov v Čadci z 21 žiadateľov dostane v roku 2011 dotáciu vo výške 65 000€, čo je o 10 000€ viac ako predložila mestská rada na marcovom zasadnutí poslancov MZ. Návrh navýšenia príspevkov predložil poslanec Eduard Gabriš, ktorý štatutárom klubov prisľúbil vyššie dotácie. Aj napriek schválenému navýšeniu bude šport v roku 2011 chudobnejší o 21 300€. Najviac dotovaným bude Futbalový klub Čadca, najmenej Športový klub polície Čadca.

Vytvorené: 04.04.2011 | čítať celý článok

Sánkovanie: Zlatá žatva aneb Ninis, Zemaník, Petrulák sú majstri Slovenska

Sánkovanie: Zlatá žatva aneb Ninis, Zemaník, Petrulák sú majstri Slovenska

Záver a zároveň vrchol domácej sezóny sánkarom Čadčianskej Lokomotívy vyšiel. Vyvrcholením sú vždy Majstrovstvá Slovenska. Tie pre rok 2011 sa pre kategórie seniorov a juniorov konali na umelo chladenej dráhe v nemeckom Konigssee. Bol to posledný pretek sezóny a rozdeľovali sa domáce tituly. Je to pretek prestížny. Súperiaci pretekári sa dôverne poznajú , vedia o kvalitách ale i nedostatkoch svojich súperov všetko a snažia sa to využiť vo svoj prospech. Priateľstvo ustupuje stranou a ostáva len zdravé športové súperenie.

Vytvorené: 24.03.2011 | čítať celý článok | Čitateľov: 1278

70 % športových dotácií v Čadci plánujú dať na futbal

70 % športových dotácií v Čadci plánujú dať na futbal

Myšlienku zriadiť Mestský športový klub v Čadci predložil v rámci „Návrhu koncepcie rozvoja športu v meste Čadca“ predseda Komisie mládeže a športu, dlhoročný manažér FK Čadca Eduard Gabriš a poslanec MZ v Čadci. Podľa predloženej koncepcie by malo ísť o príspevkovú organizáciu mesta Čadca, ktorá by okrem finančného zastrešenia činností, poskytovala klubom aj administratívny servis a zároveň vytvárala širšie možnosti športového vyžitia v meste. Avšak, v prípade vstupu do mestského športového klubu musia kluby počítať okrem iného aj so stratou právnej subjektivity a prípadného vlastníctva majetku.

Vytvorené: 22.03.2011 | čítať celý článok

Sánkovanie: Zemaník s Petrulákom na majstrovstvách sveta Juniorov výborné ôsme miesto

Sánkovanie: Zemaník s Petrulákom na majstrovstvách sveta Juniorov výborné ôsme miesto

Dvojsedadlové sane - sánkarská disciplína známa svojou náročnosťou. Sane v rámci kategórie jednosedadlových saní ovláda jazdec sám a zodpovedá len sám za seba. Dvojsedadlové sane, ako už samotný názov hovorí, musia zvládať a ovládať dvaja jazdci, ktorí musia byť perfektne zohraní a musia si vzájomne dôverovať. Jazda na dvojsedadlových saniach sa vykonáva v podstate po ležiačky. Odpor vzduchu je takto najmenší a riadenie saní v tejto polohe spomaľuje jazdu len minimálne. Zadný jazdec "zadák" keďže leží pod predným jazdcom "pilotom" prakticky vidí na dráhu len okrajovo a musí sa spoľahnúť na pilota a sledovať jeho jazdu a spôsob reakcii na situáciu na dráhe, ktoré sa premietajú do riadenia , správne na to reagovať a pomáhať zvládať sane.

Vytvorené: 21.03.2011 | čítať celý článok

Sánkovanie: Richard Gavlas je majster Slovenska, Čadčania vybojovali i ďalšie medaile

Sánkovanie: Richard Gavlas je majster Slovenska, Čadčania vybojovali i ďalšie medaile

Poľské kúpeľné mesto Krynica bolo dejiskom Majstrovstiev Slovenska žiakov v jazde na saniach. Štyristo metrov ľadového toboganu malo preveriť celoročnú prípravu mladých sánkarov, ktorá sa mala realizovať v čo najlepšom umiestnení. Ľadové koryto prírodnej dráhy v Krynici je iného charakteru ako hladké umelo chladené dráhy a pre niektorých slovenských sánkarov to bolo nepríjemným prekvapením. Rozhodujúcim sa stalo, kto sa dokáže čo najrýchlejšie a najlepšie vysporiadať s jazdeckými problémami, ktoré táto dráha štedro ponúka.

Vytvorené: 07.03.2011 | čítať celý článok

Jozef Ninis 14-ty na olympijskej dráhe v Paramonove

Jozef Ninis 14-ty na olympijskej dráhe v Paramonove

13.02.2011 Paramonovo - Ruský sánkar Albert Demčenko sa stal víťazom súťaže jednotlivcov v rámci siedmeho podujatia Svetového pohára v ruskom Paramonove. Demčenko víťazným časom 1:41,116 min. predstihol víťaza predchádzajúcich pretekov v Altenbergu Felixa Locha o 0,468 sekundy. Tretiu priečku si vyjazdil Nemec Andi Langenhan. Slovenský reprezentant a rodák z Čadce Jozef Ninis obsadil s časom 1:43,540 14. priečku a v priebežnom poradí mu pred poslednými pretekmi SP patrí 23. miesto.

Vytvorené: 15.02.2011 | čítať celý článok

V celkovom hodnotení Svetového pohára juniorov je Marián Zemaník na 12. mieste

V celkovom hodnotení Svetového pohára juniorov je Marián Zemaník na 12. mieste

Svetový pohár juniorov : V rakúskom Igls sa počas posledného januárového víkendu uskutočnilo finálové 5. kolo Svetového pohára juniorov v sezóne 2010/11. Súčasne sa tu konali, po dlhoročnej prestávke Majstrovstvá Európy juniorov pre rok 2011. V kategórii juniorov obsadil Marián Zemaník 20., Marek Solčanský 21. a Martin Krkoška 26. Miesto z 38 štartujúcich. V celkovom hodnotení Svetového pohára juniorov (SPJ) je Marián Zemaník na peknom 12. mieste, Martin Krkoška na 20. a Marek Solčanský, ktorý sa nezúčastnil všetkých kôl, pretože štartoval v kategórii dospelých, na 21. Mieste zo 43 hodnotených pretekárov.

Vytvorené: 01.02.2011 | čítať celý článok

Sánkar Marián Zemaník na Majstrovstvách Európy juniorov v Igls obsadil 16. miesto

Sánkar Marián Zemaník na Majstrovstvách Európy juniorov v Igls obsadil 16. miesto

MEJ sa konali zároveň s finálovým kolom SPJ v rakúskom Igls. Najlepšie umiestnenie dosiahla Veronika Sabolová, ktorá skončila na 9. mieste, Viera Gbúrová obsadila 16. miesto. V disciplíne dvojsedadlových saní sa posádka Čadčanov v zložení Marián Zemaník s Jozefom Petrulákom umiestnila na 9. mieste a Marek Solčanský s Patrikom Korbelom na 12. mieste. V kategórii juniorov Marián Zemaník (Čadca) skončil na 16., Marek Solčanský na 17. a Martin Krkoška na 21. mieste.


Vytvorené: 31.01.2011 | čítať celý článok