Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Futbal

Futbal III: liga: MŠKS Kysucké Nové Mesto porazilo FK Čadca 3:2

Futbal III: liga: MŠKS Kysucké Nové Mesto porazilo FK Čadca 3:2

Čadca 6.8.2011 - Po päťtýždňovej letnej príprave, v ktorej mužstvo zaznamenalo zápasovú bilanciu 2 víťazstvá, 2 remízy a 3 prehry, nastúpila FK Čadca v prvom kole na derby v Kysuckom Novom Meste. Do kádra sa v lete vrátil z vysokoškolského hosťovania Vnuk, takisto Novotný, ktorý je už kmeňovým hráčom FK Čadca, a v základe nastúpil aj talentovaný Jarabica z dorastu, na lavičke čakal na svoj treťoligový debut osemnásťročný Lukáš Štrba zo Starej Bystrice. V mužstve už nie je Michalík, ktorý ako hráč Trnavy (v Čadci bol na hosťovaní) odišiel na Staškov. Káder by mal v budúcom týždni vystužiť ešte jeden hráč. Do stretnutia nemohol kvôli problémom s trieslami zasiahnuť T. Tlelka.

Vytvorené: 04.09.2011 | čítať celý článok

FK Čadca prehrala s MŠK Námestovo 2:3

FK Čadca prehrala s MŠK Námestovo 2:3

21.06.2011 - FK Čadca sa chcela rozlúčiť so sezónou víťazstvom, ale to znova nedosiahla napriek tomu, že v zápase dvakrát viedla a vytvorila si dostatok šancí.
V 4.min nahrával Kosmeľ Plančovi, no tomu lopta preskočila nohu a obrana Čadce nebezpečenstvo odvrátila. Odpoveď prišla okamžite. Do šestnástky vnikol dravo Jakubec našiel Gončára a ten dostal šikovným zakončením Čadčanov do vedenia - 1:0.

Vytvorené: 21.06.2011 | čítať celý článok

ŠK Závažná Poruba - FK Čadca 1:1 (0:1)

ŠK Závažná Poruba - FK Čadca 1:1 (0:1)

Čadca začala lepšie, bola aktívnejšia a pohyblivejšia. Hra sa odohrávala väčšinou v strede poľa, kde dominovali Michalík, Polka aj Janščo. Čadčania si vypracovali niekoľko šancí, no využili len jednu z nich. V 13. min. posunul Polka loptu Kubicovi, ktorý krížnou strelou zo 14m trafil do čierneho - 0:1. Po góle sa domáci prebudili, boli aktívnejší, ale do vyložených šancí sa nedostávali. V 30.min. nezužitkoval prihrávku Grofčíka Kadáš, zakončil slabou strelou len do brankára.

Vytvorené: 14.06.2011 | čítať celý článok

FK Čadca - Baník Kalinovo 0:1 (0:1)

FK Čadca - Baník Kalinovo 0:1 (0:1)

FK Čadca znova nastupovala bez troch členov základnej jedenástky. K Jakubcovi a Michalíkovi sa tentokrát pridal T. Tlelka. Prví dvaja absentovali kvôli červeným kartám, starší z bratov Tlelkovcov kvôli ôsmim žltým. Bývalého brankára banskobystrickej rezervy Petríka mohol prvý ohroziť Polka, ale volil prihrávku. V 5.min išla Hazuchova strela mimo. Blízko k otvoreniu skóre mal v 12.min Strapáč po tom, čo hosťujúci golman vyrazil priamy kop Polku len pred seba, no urastený stopér už nestihol reagovať.

Vytvorené: 14.06.2011 | čítať celý článok

FK Čadca v predohrávke s predposledným MFK Turany len remízovo

FK Čadca v predohrávke s predposledným MFK Turany len remízovo

30. kolo predohrávka 1.6.: Čadčiansky lodivod Brisuda v stredajšom predohrávanom 30. kole nemohol počítať s potrestenými Jakubcom, Michalíkom a J. Tlelkom, ku ktorým sa pridal zranený Birtus. Zásah do základu to bol síce enormný, ale druhý polčas ukázal, kto mal byť napriek oslabeniu pánom na ihrisku.

Vytvorené: 06.06.2011 | čítať celý článok

Futbal III. liga: Baník Veľký Krtíš - FK Čadca 1:1

Futbal III. liga: Baník Veľký Krtíš - FK Čadca 1:1

15.5.2011 - Úvod opticky vyšiel lepšie domácim, ale pri náznakoch šancí spoľahlivo zasiahli T. Tlelka, Birtus a Hlava. Hostia sa snažili hrať sebavedomo a nebezpečný bol sprava Jakubec. Po jednom z jeho prienikov odkopával gólovú spätnú prihrávku na roh Lukács. V 13. a 14.min. nechtiac „zavaril“ vlastnej defenzíve Janščo, ale ani skúsený Gluch a po ňom ani Pixiades Hlavu neprekonali. V druhom prípade vynikol práve Hlava. V 22.min. strieľal tesne vedľa Jakubec. O minúty skúšal ľavačkou šťastie po Gončárovej prihrávke Birtus, ale jeho pokus obrana zblokovala.

Vytvorené: 19.05.2011 | čítať celý článok

Kysucké futbalové derby: FK Čadca - Tatran Krásno nad Kysucou 2:3

Kysucké futbalové derby: FK Čadca - Tatran Krásno nad Kysucou 2:3

08.05.2011 : Ideálne počasie, súperi a ich jarné výsledky prilákali peknú kulisu. Derby neprinieslo futbalovú krásu. Padlo síce päť gólov, ale skôr išlo o boj. Stretnutiu udali negatívny dva momenty. Nebol ním ani vedúci gól Krásna z ojedinelého brejku, ak by FK Čadca odohrala jarný štandard, Krásno by zdolala, ale séria nepremenených šancí hneď v úvode a červená karta z 37.min. Hostia presilovku, aj potom ako oslabení domáci zápas otočili, napokon vďaka oduševnenému výkonu využili. FK Čadca si udržala 4. miesto, Krásno sa dotiahlo na deviate Kysucké Nové Mesto, tretieho kysuckého treťoligistu, a je na 10. mieste.

Vytvorené: 09.05.2011 | čítať celý článok

III. futbalová liga : Liptovská Štiavnica - FK Čadca 1:5

III. futbalová liga : Liptovská Štiavnica - FK Čadca 1:5

02.05.2011 - Čadca - Futbalový klub Čadca vycestoval na v poradí druhý zápas na súperovo ihrisko (v stredu hrá takisto vonku v Novej Bani) a okrem troch zaslúžených bodov naložila domácim päťku! Zápas bol dlho otvorený. Jakubec síce v 8.min. otvoril skóre - 0:1, ale domáci odpovedali a v 38.min. prekonal Hlavu z priameho kopu Callo - 1:1. Čadca však v nedeľu dávala góly v pravý čas. Na domáce vyrovnanie odpovedal okamžite Kubica, keď strelou do vzdialenejšieho rohu poslal hostí opäť do vednia - 1:2.

Vytvorené: 02.05.2011 | čítať celý článok