Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Futbal

Futbal III. liga: Kysucké Nové Mesto porazilo Krásno nad Kysucou 0 : 2, MFK Banská Bystrica B porazila Čadcu 2 : 1

Futbal III. liga: Kysucké Nové Mesto porazilo Krásno nad Kysucou 0 : 2, MFK Banská Bystrica B porazila Čadcu 2 : 1

Hráči FK Čadca neboli od bodového zisku ďaleko, nemali čo stratiť, získať mohli veľa. Čadca v prvom zo série troch náročných zápasov na súperovej pôde neuspela, líder si udržal domácu neporaziteľnosť.
Rakytovce začali svižne, už v prvej minúte odkopával po rohu loptu spred bránkovej čiary J. Tlelka. V 3.min. Kohút na zadnej tyči nemieril presne. V 7.min. poslal loptu nad Hlavovu bránu Starší. Prvú štvrťhodinu Čadca aj vďaka Hlavovi ustála, konečne sa rozhýbala a dala o sebe vedieť kvalitnými kombináciami, ktorým však chýbala finálne fáza. V 24.min. mal obrovskú šancu na kopačke Starší, Hlava mužstvo podržal. Skúsený Murín bol nebezpečný aj po jednom v sobotu častých zaváhaní v defenzíve, no jeho strela išla tesne vedľa.

Vytvorené: 28.04.2011 | čítať celý článok

Futbal III. liga : 19. kolo .: FK Čadca - FK CSM Tisovec 1:0 (0:0)

Futbal III. liga : 19. kolo .: FK Čadca - FK CSM Tisovec 1:0 (0:0)

Čadca 17.4.2011 - V 5.min. poslal Michalík roh do skrumáže, ale Jakubcovo zakončenie odvrátili hostia na roh. Z ďalšieho rohu išla propagačná hlavička T. Tlelku nad. V 8.min. zakončil Jakubec po prieniku opäť nad bránu. Tlak domácich sa stupňoval. V 23.min. vytlačil Belica na ďalší roh strelu T. Tlelku. Obrovská príležitosť prišla v 24.min. J. Tlelka zblízka hlavičkoval nad. V 30 min narazil Michalík Jakubcovi a jeho strela len tesne minula tyč, FK malo veľmi blízko ku gólu! V 34.min. Michalík vysunul Putoríka, ktorý zo šestnástky trestuhodne trafil tesne vedľa. Bezprostredne po zmene strán zacentroval Michalík do šestnástky, lopta sa odrazila ku Strapáčovi a ten, konečne, prekonal Belicu - 1:0!

Vytvorené: 21.04.2011 | čítať celý článok

Futbal III. liga : MŠK Kysucké Nové Mesto - FK Čadca 0:2

Futbal III. liga : MŠK Kysucké Nové Mesto - FK Čadca 0:2

Peknú návštevu mohol potešiť už v 9. min. Valiašek, ale Golianovu prihrávku gólovo nezužitkoval. Oba tímy si v prvom polčase vytvorili 2-3 výborné možnosti na skórovanie. Perfektnú akciu predviedol po pol hodine Jakubec. Unikol po pravom krídle, v šestnástke si zasekol stopérov domácich, ale jeho dobre mierenú aj tvrdú strelu Brišš fantasticky vyrazil. Čadca dala v 38. min. gól po rohu kopanom Michalíkom priamo do brány, ale Očenáš zapískal faul na brankára a Jakubec sa z vedenia tešil predčasne.

Vytvorené: 11.04.2011 | čítať celý článok

Video: Na šport vyčlenili v Čadci 65 000€. Môže to byť likvidačné pre krytú plaváreň

Video: Na šport vyčlenili v Čadci 65 000€. Môže to byť likvidačné pre krytú plaváreň

Čadca 04.04.2011 - 15 športových klubov v Čadci z 21 žiadateľov dostane v roku 2011 dotáciu vo výške 65 000€, čo je o 10 000€ viac ako predložila mestská rada na marcovom zasadnutí poslancov MZ. Návrh navýšenia príspevkov predložil poslanec Eduard Gabriš, ktorý štatutárom klubov prisľúbil vyššie dotácie. Aj napriek schválenému navýšeniu bude šport v roku 2011 chudobnejší o 21 300€. Najviac dotovaným bude Futbalový klub Čadca, najmenej Športový klub polície Čadca.

Vytvorené: 04.04.2011 | čítať celý článok

Futbal III. liga : FK Čadca - FTC Fiľakovo 5:0 (4:0)

Futbal III. liga : FK Čadca - FTC Fiľakovo 5:0 (4:0)

Odvetná časť síce začala už pred týždňom, ale pre Čadcu až dnes. Káder sa pomaly ustálil a v budúcom týždni ho zrejme doplní ďalší mladý talentovaný hráč z nášho regiónu. Napriek tomu, že Fiľakovo body potrebuje a doma odohralo slušné stretnutie, od začiatku bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku. V úvodných minútach zahrával Michalík sedem rohových kopov a v štyroch prípadoch mali hlavičkujúci hráči gól na dosah. Strapáč dával nad, Kavuliak dvakrát tesne vedľa, rovnako J. Tlelka. V 16. min. unikol Jakubec, ideálne našiel Kadáša, ktorý zahodil nemožné. Hostia prvýkrát vystrelili v 20. min. V 25. min. sa v skrumáži najlepšie zorientoval Michalík a otvoril skóre - 1:0. Po polhodine hry najlepší hráč Fiľakova Rácz pálil tesne nad.

Vytvorené: 04.04.2011 | čítať celý článok

Futbal: V III. lige si počína najlepšie Kyucké Nové Mesto, za ním Čadca a Krásno nad Kysucou

Futbal: V III. lige si počína najlepšie Kyucké Nové Mesto, za ním Čadca a Krásno nad Kysucou

III. futbalová liga Stredoslovenského futbalového zväzu pokračovala 16. kolom. Z troch futbalových mužstiev z Kysúc sa podarilo presadiť na pôde súpera len mužstvu Krásna nad Kysucou, ktoré najtesnejším rozdielom porazilo Novú Baňu 0:1. Kysucké Nové Mesto podľahlo MFK Ban. Bystrica a FK Čadca podľahlo Lietavskej Lúčke  rovnakým výsledkom 1:0. V súťaži si najlepšie počína Kysucké Nové Mesto, ktorému patrí v tabuľke priebežné 6. miesto.
 

Vytvorené: 30.03.2011 | čítať celý článok

Cementáreň Lietavská Lúčka - FK Čadca 1:0 (1:0)

Cementáreň Lietavská Lúčka - FK Čadca 1:0 (1:0)

Hneď v úvode sa dostal po šikovnej prihrávke do dobrej pozície Blašík, Tomanovu bránu tesne minul. Na druhej strane unikol Jakubec, jeho prudkú strelu Kasman vyrazil len pred seba, ale Birtus bezprostrednej blízkosti trafil opäť len domáceho brankára. Lúčka išla do vedenia po štandardnej situácii. Nepríjemný center našiel nekrytého Blaščíka, ktorý nemal problém z prvej usmerniť loptu do siete - 1:0. Zápas nemal tempo, domáci si vďaka väčšej vôli a povzbudení gólom vytvorili miernu územnú prevahu, ktorú FK Čadca narúšala len Jakubcovými prienikmi a Kaličákovou tvorivou snahou. Vyrovnanie mohlo prísť po Jakubcovej strieľanej prihrávke. Zblokovaný prudký center zastavilo brvno. V druhej časti hostia s pribúdajúcim časom Šulganových zverencov aspoň opticky pritlačili. Ku gólu mal opäť najbližšie Birtus. Odrezanú loptu vo vnútri šestnástky v čistej šanci dobre netrafil a o pár minút mu k zakončeniu chýbalo centimetre. Záverečná snaha okliešteného tímu vyrovnanie nepriniesla, naopak, nebezpečný Blaščík nepremenil dva nájazdy a najmä v prvom prípade sa vyznamenal Toman.

Vytvorené: 27.03.2011 | čítať celý článok

70 % športových dotácií v Čadci plánujú dať na futbal

70 % športových dotácií v Čadci plánujú dať na futbal

Myšlienku zriadiť Mestský športový klub v Čadci predložil v rámci „Návrhu koncepcie rozvoja športu v meste Čadca“ predseda Komisie mládeže a športu, dlhoročný manažér FK Čadca Eduard Gabriš a poslanec MZ v Čadci. Podľa predloženej koncepcie by malo ísť o príspevkovú organizáciu mesta Čadca, ktorá by okrem finančného zastrešenia činností, poskytovala klubom aj administratívny servis a zároveň vytvárala širšie možnosti športového vyžitia v meste. Avšak, v prípade vstupu do mestského športového klubu musia kluby počítať okrem iného aj so stratou právnej subjektivity a prípadného vlastníctva majetku.

Vytvorené: 22.03.2011 | čítať celý článok