Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Karate

Čadčianske karate v národnej reprezentácii medailovo

Čadčianske karate v národnej reprezentácii medailovo

Dňa 26.-27.2.2011 sa pretekári KK ZZO Čadca zúčastnili 1.kolo Stredoeurópskej ligy karate-CEKL v Poľskej Lodži, kde ale vycestovali ako reprezentanti Slovenska. Vďaka svojím dlhodobo vyrovnaným výkonom ich komisia pre reprezentáciu SR vybrala na tento turnaj spolu s ďalšími pretekármi z celej SR. Je to pre nich akési vyznamenanie, za tie hodiny tréningov, množstvo absolvovaných turnajov a samozrejme je to aj veľké zadostiučinenie pre Klub karate ZZO Čadca, pre trénerov tohto klubu a všetkých rodičov, ktorých detí navštevujú tréningy KK ZZO Čadca.

Vytvorené: 02.03.2011 | čítať celý článok

Karatisti z Čadce zbierajú cenné kovy

Karatisti z Čadce zbierajú cenné kovy

Čadca 13.2.2011 - Karatisti ZZO Čadca vycestovali do Bratislavy na 3.kolo AKB (Asociácia karate Bratislava), ktorá združuje 16 klubov zo SR a kde karatisti chodia skúšať nových pretekárov a tí skúsenejší si chodia zdvihnúť sebavedomie pred ťažšími turnajmi. Tento turnaj umožňuje pretekárom nastúpiť, ak to stihnú a kategórie sa neprekrývajú, do dvoch kategórii. Po dve medaile doniesli Marek Pončka, Matúš Hudec, Adam Hudec, Nikola Prengelová, Natália Dorociaková, Marek Mariak, Ján Jurga a po jednej Matúš Poništ, Matej Švábik, Dávid Kajánek.

Vytvorené: 21.02.2011 | čítať celý článok

Karatisti sa pripravujú na novú sezónu

Karatisti sa pripravujú na novú sezónu

Nová súťažná sezóna sa blíži a preto aj karatisti Karate klubu ZZO Čadca už zarezávajú naplno. 26 augusta začala letná príprava zameraná na rozvoj výbušných, rýchlostných a vytrvalostných schopností jednotlivých cvičencov. 2.august 2010 sme si vyčlenili na jednodňové sústredenie v športovej hale v Čadci pre členov aj nečlenov KK ZZO Čadca. Sústredenie bolo rozčlenené do troch tréningových jednotiek po cca 120 min. Tréningy viedol sensei Jaroslav Tarana 7.dan, ktorý už viac ako 20 rokov pôsobí v Canade a boli zamerané na techniku a taktiku v kumite a kata s aplikáciou pravidiel WKF. Sústredenie bolo samozrejme určené pre dnešnú generáciu pretekárov, ale poslúžilo aj ako nostalgické stretnutie pre tých, ktorí sa tomu už aktívne nevenujú.

Vytvorené: 16.08.2010 | čítať celý článok

Karatisti ZZO Čadca opäť medailovo

Karatisti ZZO Čadca opäť medailovo

14 ročník Európskeho pohára mládeže, ktorý sa konal 12.6.2010 v Bratislave, bol posledným významným turnajom karatistov KK ZZO Čadca v končiacej sa sezóne 2009/2010.9 členná výprava doniesla domov 4 medaile a dve pekné 5 miesta. Ako vždy, ani na tomto turnaji si nenechal od nikoho zobrať zlato Marek Pončka. Striebro pridal Adam Hudec. Bronzovú medailu si odniesol Kristián Michalec a Matúš Hudec, ktorý štartoval v tej istej kategórií ako Marek Pončka.

Vytvorené: 02.07.2010 | čítať celý článok

Majstri Slovenska v karate z Čadce

Majstri Slovenska v karate z Čadce

Klub karate ZZO Čadca patrí medzi športové kluby, ktoré sú každoročne dotované z rozpočtu mesta. Okrem poskytnutia bezplatného prenájmu športovej haly je klubu poskytovaná aj finančná dotácia. V roku 2010 získal klub na svoju činnosť 1 300 €. Podľa slov trénera klubu Jaroslava Marťáka, siaha história klubu do sedemdesiatych rokoch, kedy zásluhou troch iniciatívnych nadšencov karate p. Michala Lajčiaka, Antona Maťašeka a Pavla Ščuryho vznikol klub karatistov v Čadci. O jeho kvalite svedčia dosiahnuté tituly a víťazstvá v domácich a zahraničných súťažiach.

Vytvorené: 17.06.2010 | čítať celý článok

Na Majstrovstvách SR v karate mládeže medailovo Pončka i Hudec

Na Majstrovstvách SR v karate mládeže medailovo Pončka i Hudec

7.5.2010 sa v Topolčanoch uskutočnili M-SR v karate mládeže. Ťažkými nominačnými turnajmi prešlo 8 zápasníkov Klub karate ZZO Čadca. Na M-SR sa teda kvalifikovali Filip Kajánek, Dávid Prengel, Adam Hudec, Matúš Hudec, Marek Pončka, Marek Mariak, Jakub Kultán a Kristián Michalec. Žiaľ Filip a Dávid v deň konania M-SR už nespĺňali vek pre účasť v kategóriách v ktorých sa kvalifikovali a na hlavný turnaj teda nemohli cestovať. Všetci chlapci sa poctivo pripravovali na tento ich vrchol tohtoročnej sezóny. Zúčastňovali sa všetkých významných tuzemských turnajov, kde väčšinou valcovali svojich súperov. Je na škodu že financie nepostačujú na to, aby chlapci vycestovali na viac turnajov do zahraničia a nemôžu urobiť väčšiu reklamu mestu, regiónu a nášmu Čadčianskemu karate.

Vytvorené: 11.06.2010 | čítať celý článok

11. ročník Grand prix Hradec Králové zvládli karatisti Klubu karate ZZO Čadca výborne

11. ročník Grand prix Hradec Králové zvládli karatisti Klubu karate ZZO Čadca výborne

120 klubov zo 17 krajín sa stretlo v kongresovom centre Aldis v Hradci Králové, aby si tu porovnali svoje schopnosti v športovom zápase kumite a v súborných cvičeniach kata. 1025 karatistov ukázalo akú pridanú hodnotu ponúka KARATE všetkým bez ohľadu na vek, postavenie, či technickú vyspelosť. Poďakovanie patrí organizátorom tejto najprestížnejšej súťaže karate v ČR, na ktorú neváhajú merať cestu teamy z krajín ako Egypt, Rusko, Veľká Britania, Nórsko atď.11 ročník Grand prix Hradec Králové ponúkol skutočné športové zážitky všetkým zúčastneným a hlavne veľkej diváckej kulise.

Vytvorené: 14.05.2010 | čítať celý článok

Karatisti Karate klubu ZZO Čadca skončili v hodnotení klubov na 4. mieste

Karatisti Karate klubu ZZO Čadca skončili v hodnotení klubov na 4. mieste

V celkovom hodnotení štrnástich klubov po 3.kole AKB v karate, ktorý poriada Asociácia karate Bratislava, sa KK ZZO Čadca uhniezdila na peknom 4.mieste. Prispelo k tomu aj 6 medailových umiestnení karatistov ZZO Čadca 27.3. v Bratislave. Dve bronzové medaily so súťaže kata si priniesli Nikola Prengelová a Natália Dorociaková. Nikola si neskôr vyskúšala ako chutí a aj bolí športový zápas kumite a v kat. staršie dorastenky -54kg si vybojovala 3.miesto.V kat. starší žiak + 45kg si Dávid Prengel vybojoval prvú medailu v živote za tretie miesto.

Vytvorené: 07.05.2010 | čítať celý článok